• Aktualności

      • Ogólnopolski Konkurs - Alfik Matematyczny

      • Chciałabym poinformować, że otrzymaliśmy dyplomy dla uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. Zostaną one przekazane uczniom w czasie uroczystości zakończenia roku szkolnego 2021/2022.

       Najserdeczniejsze gratulacje składam uczniom, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki i przydzielone im zostały dyplomy uznania.

       Dyplomy za bardzo dobry wynik uzyskali Marcin Sornek – kl. 1a (6 miejsce w województwie), Mateusz Tekeli – kl. 1a (13 miejsce w województwie) i Martyna Michalak – kl. 6a (2 miejsce w województwie, 16 miejsce w kraju), natomiast dyplomy za dobry wynik uzyskali Szymon Helwing – kl. 4a (29 miejsce w województwie) i  Paulina Wójcik – kl. 5b (20 miejsce w województwie).

       Gratulacje przekazuję również pozostałym uczniom, którzy zmierzyli się z tym trudnym, matematycznym wyzwaniem, jak również rodzicom wszystkich uczestników i prowadzącym uczniów nauczycielom.

        

       W imieniu nauczycieli matematyki i wychowawców klas 1-3.

       Gabriela Kazibut

      • Wielka Liga Czytelników w naszej szkole

      • „Kto czyta, żyje podwójnie” – te słowa przyświecają wszystkim popularyzującym czytelnictwo. Na szczęście w naszej szkole są jeszcze uczniowie, którzy nie ograniczają sięli tylko do czytania szkolnych lektur. Czytają więcej, uczestniczą w konkursach czytelniczych organizowanych przez nasze bibliotekarki (panie Niklik i Witkowska) oraz konkursach Wielkiej Ligii Czytelników. To niezwykle wymagający konkurs Wojewódzki. Po roku przerwy spowodowanej covidem nasi uczniowie znów uczestniczą w Wielkiej Lidze.

       Bierze w niej udział pięcioro uczniów: Helwing Szymon i Jan Gąsiorek z klasy 4a, Maciej Raś z klasy 5a oraz Martyna Michalak i Maja Gąsiorek z klasy 6a.

       Uczniowie Ci od listopada do lutego przeczytali po pięć książek i rozwiązali do nich testy,z których musieli uzyskać minimum 80%, ale wszyscy pisali bliżej 100%!

       Najczęściej uczniowie wybierali:

       1. „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”.

       2. „Mikołajek”

       3. „Tajemniczy ogród”

       4. „Chłopcy z Placu Broni”

       5. „Felix, Net i Nika oraz gang Niewidzialnych Ludzi”

       6. „Akademia Pana Kleksa”

       7. „Która to Malala”

       8. „Nela na wyspie rajskich ptaków”

       9. „Ronja, córka zbójnika”

       10. „Arka czasu”.

       Wszyscy uczniowie przeszli do drugiego etapu –półfinał i czytają obecnie książkę Agnieszki Stelmaszczyk „Mazurscy w podróży”. Tom 1. „Bunia kontra fakir”.

       Test zostanie przeprowadzony w szkole pod koniec marca. Uczniowie, którzy zaliczą test, przechodzą do finału.

       Cieszymy się, że tylu uczniów chce uczestniczyć w konkursie Wielkiej Ligii Czytelników. Już im gratulujemy i wierzymy, że osiągną finał. Mamy również nadzieję, że czytając i rozwiązując testy, łamigłówki, a nawet matematyczne zadania miło spędzali czas.

       Zapraszamy wszystkich do czytania.

       Bibliotekarze