• Aktualności

      • Klasy czwarte naszej szkoły na spektaklu Teatru Kulisy w Miejskiej Bibliotece Publicznej

      • Klasy czwarte naszej szkoły na spektaklu Teatru Kulisy w Miejskiej Bibliotece Publicznej

       Czym jest cyberprzemoc? Jakie mogą być jej skutki? Jak cyberprzemoc wpływa na dzieci i ludzi w ogóle? Jak się przed nią bronić? Jakie konsekwencje ponoszą Ci, którzy stosują hejt w Internecie? Na te i inne pytanie usłyszeli odpowiedź uczniowie klas czwartych, którzy obejrzeli spektakl  profilaktyczny Teatru Kulisy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzezince. Przestawienie było zabawne, ale pouczające.  Po nim aktorzy przeprowadzili prelekcję i rozmowę z czwartoklasistami uświadamiając wszystkim, jak ważna jest umiejętność mądrego korzystania z Internetu. Uczniowie zapamiętali, że nikt nie jest anonimowy w sieci, a dokuczanie innym może źle skończyć się nie tylko dla ofiary, ale przede wszystkim dla internetowego agresora.Godzina dobrej, pouczającej zabawy. Polecamy.

      • Miesiąc Bibliotek Szkolnych

      • Październik - Miesiąc Bibliotek Już ponad połowa Miesiąca Bibliotek Szkolnych za nami. W tym czasie na naszym jesiennym drzewku czytelniczym przybywa pięknych, kolorowych liści 🍂🍁. Uczniowie w różnym wieku próbują oszacować ilość kasztanów 🌰w niemałym słoiku, trwa również konkurs literacki ✍️ dla klas 6-8.Zapraszam wszystkich uczniów do jesiennej zabawy 📚

      • Międzynarodowy Dzień Pokoju 🕊️

      • Klub Szkół UNICEF zaprasza serdecznie do podziwiania wystawy prac plastycznych naszych uczniów, przygotowanej w związku z obchodzonym w naszej szkole w miesiącu wrześniu Międzynarodowym Dniem Pokoju 🕊️ W tym roku, w związku z sytuacją u naszych sąsiadów w Ukrainie, ten dzień nabrał szczególnego znaczenia... 💙💛🕊️Jeszcze przez kilka dni można podziwiać naszą  wystawę  w szkolnym holu, a dla tych, którzy nie mogą jej zobaczyć osobiście, umieszamy kilka zdjęć właśnie tutaj, gdyż prace są przepiękne i - co najważniejsze-niosą bardzo ważne przesłanie ich autorów: PRAGNIEMY  POKOJU NA CAŁYM ŚWIECIE  !!! 🕊️🕊️🕊️Gratulujemy naszym uczniom wspaniałych prac, pomysłów i talentu. Gratulujemy też wrażliwości i  świadomosci w temacie tak ważnym, jak pokój na świecie 🕊️🕊️🕊️ #unicefpolska

       #klubszkolunicef

       #klubmlodychunicef

      • Akcja "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

      • Drodzy Rodzice,

       Oddając elektrośmieci wspieracie naszą szkołę. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bony wymienne na nagrody rzeczowe. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! Do akcji mogą przyłączyć się także firmy i istytucje.

       Uprzejmie informujemy, iż akcja ekologiczna "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci" w naszej szkole będzie trwać od 2-8 listopada. Elektrośmieci można dostarczać w godz. 8-18 (wejście główne).

       https://www.youtube.com/watch?v=k7XoAPrhqu4​​​​​​​

      • Światowy Dzień Mycia Rąk

      • Światowy Dzień Mycia Rąk ustanowiony został przez ONZ w celu uświadomienia
       społeczeństwu na świecie, jak duże znaczenie dla zdrowia i życia ma mycie rąk.
       Wykształcenie prawidłowego nawyku mycia rąk przed jedzeniem i po skorzystaniu z toalety może ocalić więcej istnień ludzkich niż jakakolwiek szczepionka. Badania pokazują, że 70% ludzi nie myje rąk po skorzystaniu z toalety, a 95% nie myje ich prawidłowo. 
       Higiena rąk to najprostsza i jedna z najbardziej skutecznych metod zapobiegania zatruciom pokarmowym, chorobom wirusowym, pasożytniczym i skórnym.
       Zaniedbywanie higieny rąk może być przyczyną zakażeń dróg oddechowych, skóry i
       przewodu pokarmowego.
       Jak myć ręce? Podstawowe zasady:
        myj ręce ok. 30 sekund
        rozpocznij od zmoczenia rąk wodą
        nabierz tyle mydła, aby pokryły całą powierzchnię dłoni
        dokładnie rozprowadź mydło po powierzchni pocierając o siebie rozprostowane dłonie
        pamiętaj o dokładnym umyciu przestrzeni między palcami, grzbietów palców oraz
       okolic kciuków
        na koniec dokładnie opłucz ręce wodą i wytrzyj ręce do sucha jednorazowym
       ręcznikiem
       https://www.gov.pl/web/gis/jak-myc-rece-instrukcja-mycia-rak

      • XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      • XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przypadł w tym roku na 7 października. Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Przez cały tydzień na informatyce uczniowie bili rekordy ilości bezbłędnych wyników w tabliczce mnożenia na różnych aplikacjach. Na podsumowanie, czyli dziś 7.10 w klasach od 3 do 8 odbyły się konkursy na Eksperta Tabliczki Mnożenia. Dużo radości przyniosły Tabliczki szczęścia pomysłu "Królowej Matmy". Rekordy poddały również w grze ze strony ŚDTM oraz w aplikacji Kahoot. Na lekcjach wf-u również rządziła tabliczka mnożenia w konkursie na Królową Skakanki i Piłkarza Matematyka. Również na przerwach Patrol matematyczny przepytywał (dorosłych też) z tabliczki mnożenia.

      • Akcja "Czytamy z sercem"

      • Akcja "Czytamy z sercem" w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania 29.09.2022Czytanie na głos dzieciom od wczesnego dzieciństwa wzbogaca słownictwo i wyobraźnię. Dziecko, któremu czyta się na głos uczy się słuchać, rozwija zdolność koncentracji, ma chęć poznawania świata.W tym roku w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania przystąpiliśmy również do akcji "Czytamy z sercem".Celem tej akcji poza promocją czytelnictwa i poszerzaniem wiedzy na temat serca - budowy tego organu, jego funkcjonowania, chorób i symbolik, jest rozwijanie w uczestnikach wydarzenia wrażliwości na cierpienia i potrzeby osób chorych oraz propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.W naszej szkole głośno czytaliśmy teksty związane z sercem przez cały tydzień. Wspaniali uczniowie klasy siódmej i ósmej czytali swoim najmłodszym kolegom w czasie zajęć edukacji wczesnoszkolnej. 29 września na wszystkich lekcjach języka polskiego uczniowie czytali sobie wzajemnie, kolorowali oraz rozwiązywali labirynty z motywem serca. Nawet na języku angielskim odbyło się głośne czytanie oczywiście po angielsku! Do akcji włączyła się świetlica szkolna oprócz głośnego czytania organizując konkurs związany z sercem. Na zajęciach z etyki oraz zajęciach z pedagogiem również głośno czytano różne teksty. Odbyło się również spotkanie autorskie on-line dla klas 4 z panem Wojciechem Widłakiem, autorem między innymi znanej wszystkim uczniom książki "Pan Kuleczka" oraz książki "Dwa serca anioła", której fragmenty czytane były w czasie akcji.W to wspaniałe, czytelnicze przedsięwzięcie zaangażowana była cała szkoła. Zapraszamy do fotorelacji z tego przedsięwzięcia.