• Aktualności

      • Podziekowanie

      • Serdecznie dziękuję wszystkim Darczyńcom za ofiarowane dary dla dzieci z oddziałów onkologicznych z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia.

                                                              koordynator zbiórki w SP10  Beata Odrzywołek

      • Uroczyste świętowanie 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

      • Niosę Cię Polsko jak żagiew, jak płomienie,

       Gdzie Cię doniosę nie wiem.

                                    

       Uroczyste świętowanie 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości
       przez Polskę
       w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im K. Miarki w Mysłowicach

                                                           

       Jak obchodzić ważne rocznice narodowe, by zainteresować wszystkich uczniów, by było zwyczajnie, a równocześnie godnie i z szacunkiem dla naszych bohaterów i naszej historii? Jak u współczesnych młodych ludzi kształtować patriotyzm, by nie kojarzył się tylko z nudnymi akademiami?

       Odpowiedzią jest przepiękna, klimatyczna impreza z okazji 104 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości zorganizowana przez SP 10 we współpracy z MOK Mysłowice w sali widowiskowej w Brzezince.

       Doskonale wyważony scenariusz nieprzeładowany faktami historycznymi, bardzo dobra oprawa muzyczna i super wykonawcy czyli uczniowie klasy 8b i 4a oraz zespół muzyczny Dyszka, do tego odpowiednio udekorowana scena i sprawna obsługa techniczna (dzięki MOK) są receptą na sukces. Widzowie: rodzice, nauczyciele, klasy 1-4, a w drugiej turze klasy 5-8 z zapartym tchem słuchali swoich koleżanek i kolegów, równocześnie włączając się
       we wspólny śpiew piosenek legionowych.

       Z wielkim wyczuciem występujący wyśpiewali też utwór „Miejcie nadzieję” Jacka Wójcickiego, a Li Yitong z 4a bardzo wzruszająco zagrała krótki koncert skrzypcowy dla ojczyzny. A potem wszyscy  w ciszy i z łezką kręcącą się w oku obejrzeli film „Franek” mówiący o trudnej walce o niepodległość naszej małej ojczyzny -Śląska.

       Ta prawie godzinna impreza ani przez moment nie była nudna, wszyscy czuli się jej współuczestnikami, więc zachowywali się wzorowo.

       Idealnie w klimat uroczystości wpisała się pani Dyrektor Mariola Czypionka, która na końcu bardzo pięknie przemówiła do dzieci i młodzieży, zwracając uwagę na to, czym jest wolność i jaką ma cenę, zwłaszcza w kontekście wojny na Ukrainie. A przecież wśród wykonawców i oglądających było kilkunastu Ukraińców uczących się w naszej szkole. Zatem, jak zakończyła pani Dyrektor: „Chwała Ukrainie”.

       Czy dzięki takim imprezom nasi uczniowie lepiej będą znać historię i kulturę oraz własne korzenie? Czy poniosą w sercu swoją ojczyznę dokądkolwiek się udadzą? Organizatorki (panie: Ewa Wojtaś, Barbara Borek-Witkowska, Katarzyna Adamek, Elżbieta Taborek) mają nadzieję, że taki sposób nauczania patriotyzmu i obchodzenia rocznic narodowych jest najlepszy i najskuteczniejszy, wierzą, że uczniowie będą zawsze w sercu nosić swoją małą i wielką ojczyznę.                                                      

       Wszystkim występującym i organizatorkom serdecznie gratulujemy.

       "Pytasz się, synu, gdzie jest i jaka?
       W niewymierzonej krainie leży.
       Jest w każdym wiernym sercu Polaka,
       Co o nią walczył, cierpiał i wierzył

      • Podsumowanie Miesiąca Bibliotek Szkolnych 📚📚📚

      • Przez cały październik w naszej szkolnej bibliotece trwały różne zabawy i konkursy, a teraz nadszedł czas na podsumowanie i nagrody!

       Na naszym jesiennym drzewku🌳czytelniczym  znalazło się bardzo wiele, kolorowych🍁🌿🍂 liści  – czerwonych, żółtych oraz zielonych.  Najwięcej było listków czerwonych, przyklejonych przez uczniów klas 1-3, co świadczy o tym, że naszym najmłodszym klasom zabawa podobała się najbardziej!  Ale także uczniowie starszych klas oraz nauczyciele chętnie brali w niej udział.

       W konkursie literackim✍️✍️✍️ „Czytanie dla pokoju” jury w składzie mgr Magdalena Pastuszka – Fuks nauczyciel języka polskiego oraz mgr Joanna Kral nauczyciel bibliotekarz przyznało dwa równorzędne wyróżnienia, które otrzymują uczennice:Natasza N. z klasy 8B oraz Agata W. z klasy 8A dziewczynom serdecznie gratulujemy!!!

       W zabawie pt.: „Czytelniku policz kasztany w słoiku” 🌰🌰🌰 również udało się wyłonić zwycięzców – osoby, które najlepiej oszacowały liczbę kasztanów umieszczonych w dużym słoiku.Komisja, w skład której weszli przedstawiciele samorządu uczniowskiego z klasy 6B, przeliczyła dwukrotnie zawartość słoika i stwierdziła co następuje:W słoiku znajdowało się 205 kasztanów.Najbliżej prawidłowego wyniku był Szymon L. z klasy 5a, który szacował liczbę kasztanów na 203 🙂. Kinga S. z klasy 4b zaproponowała liczbę 200, natomiast Maja U. z kl. 7a wskazała liczbę 199.Wymienionym uczniom serdecznie gratuluję bystrego oka i oczywiście szczęścia, a wszystkim pozostałym dziękuję za udział w kasztanowej 🌰 zabawie!!!

       Następny miesiąc bibliotek już za rok , a ja zapraszam całą społeczność szkolną do wspólnej zabawy już dziś!

      • Dzień Pluszowego Misia

      • Fundacja Mam Marzenie z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia organizuje zbiórkę nowych pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla pacjentów oddziałów onkologicznych w całym kraju. Zebrane dary zostaną 25 listopada przekazane do szpitali dziecięcych w całym kraju.

       Podopieczni Fundacji Mam Marzenie bardzo często w trakcie pierwszego spotkania z wolontariuszami, tulą się do swoich ulubionych maskotek i chwalą się nimi. Zdarza się, że pluszowe maskotki pomagają w przełamaniu pierwszych lodów i poznanie dziecięcego marzenia. Stąd pomysł na zorganizowanie corocznej zbiórki zabawek w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Misia.

              Bardzo prosimy o włączenie się w szczytną zbiórkę dla dzieci z oddziałów onkologicznych. Tak, jak w poprzednim roku szkolnym zwracamy się  z prośbą o ofiarowanie koniecznie nowych: pluszaków, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla dzieci

       z oddziałów onkologicznych.

              Darowiznę przynosimy do 18 listopada 2022 r. wychowawcy, który przekazuje ją koordynatorowi akcji w naszej szkole – p. Beacie Odrzywołek.

              Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej szczytnej akcji!