• Aktualności

      • TUSZ DO PAKI

      • Nasza szkoła przystąpiła do III edycji akcji TUSZ DO PAKI. Puste tusze z drukarki atramentowej tzw. kartridże (oryginalne, nigdy wcześniej nienapełniane) wrzucamy do kartonu stojącego wewnątrz przy wejściu do szkoły lub w bibliotece szkolnej. Zebrane w ten sposób tusze zostaną przekazane do recyklingu i za uzyskane środki zostanie kupiona karma dla zwierzaków ze schronisk. Im więcej tuszów zbierzemy, tym więcej karmy trafi do misek. Przyniesienie pustych tuszy atramentowych zgłaszamy wychowawcy. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji - PUSTY TUSZ WRZUĆ DO PAKI I DOKARMIAJ ZWIERZAKI!

       Organizatorki akcji: Joanna Kral i Beata Odrzywołek​​​​​​​

      • Szkolny Kiermasz Świąteczny

      • Szkolny Kiermasz Świąteczny - już jest

       Serdecznie zapraszamy na zakupy

       Ozdoby, stroiki i wiele innych świątecznych gadżetów przygotowali uczniowie wraz z rodzicami

       Dziękujemy

      • Mikołajki

      • A Ty byłeś grzeczny w tym roku?!

       W tym roku św. Mikołaj zgubił gdzieś swoją listę - nie będzie dzieci „lepszych” i „gorszych”. Po prostu przyniósł prezenty wszystkim

      • Dzień Górnika w kościele

      • W dniu 4 grudnia nasi uczniowie przedstawili w Kościele Parafii Nawiedzenia NMP w Mysłowicach Brzezince, program artystyczny przygotowany na obchody Dnia Górnika. Tym razem wśród publiczności byli również rodzice

       Szczęść Boże Górnikom

      • Akademia z okazji Dnia Górnika w SP 10

      • Program artystyczny przygotowały: Pani Wiesława Smuda, Pani Beata Odrzywołek oraz uczniowie klas drugich.

       Gośćmi specjalnymi byli: Dyrektor Szkoły Pani Mariola Czypionka oraz Pani Wicedyrektor Marzena Gąsiorek. Swą obecnością zaszczycili nas rownież: Pani Teresa Bialucha- przewodnicząca Koła Górnośląskiego w Brzezince oraz Panowie górnicy Jan Bialucha, Henryk Patałąg, Krzysztof Kowalski oraz Bogusław Wendreński.

       Mali artyści pragnęli przekazać swym koleżankom i kolegom, jak ciężka ale również ważna jest praca górników- przedstawili historię święta i tradycje z nim związane. Występy były urozmaicone utworami śląskimi: "Karolinka", "Idzie górnik", "Karlik" czy "Szła dzieweczka". Do śpiewu włączyła się publiczność . Nie zabrakło również tańca Trojak. Na zakończenie akademii, po zaśpiewaniu gromkiego 100 lat, uczniowie wręczyli symboliczne kwiaty zaproszonym gościom.

       Było tradycyjnie i wesoło

       Podczas akademii rozdane zostały również nagrody za konkursy: "Łamacze Językowe"- organizator przez Pani logopeda Monika Tytko oraz " Mój przyjaciel Miś"- organizator SP 14.

       Zapraszamy na fotorelację​​​​​​​

      • Klasy 3 na spotkaniu autorskim 🖋️✍️

      • Klasy 3 na spotkaniu autorskim 🖋️✍️W piątek 2 grudnia klasy 3a i 3b wzięły udział w spotkaniu autorskim z panią Natalią Hermansą. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mysłowicach w Filii nr 1 w Brzezince, w ramach Mysłowickiej Jesieni Literackiej 🍁🍂. Uczniowie dowiedzieli się, jak rozpoczęła się przygoda pani Natalii z pisarstwem, skąd biorą się pomysły na książkę, poznali bohaterów dwóch jej opowiadań, a także otrzymali przygotowane specjalnie dla nich ilustracje. Na końcu wręczyli autorce przygotowane podziękowania i ustawili się w długiej kolejce po autograf!

       https://www.facebook.com/nataliahermansahttps://fb.watch/h9WCph8DXr/