• 4a na warsztatach teatralno-filmowych w MOK w Brzezince

•   11 stycznia uczniowie klasy 4a uczestniczyli w warsztatach teatralno- filmowych w MOK w Brzezince. Podczas bardzo ciekawie poprowadzonych warsztatów teatralnych poznali scenę, kulisy, dowiedzieli się, jak powstaje przedstawienie. Nauczyli się nazw zawodów związanych z teatrem, a następnie sami wcielili się w animatorów lalek w teatrze. Okazało się, że nie tak łatwo animować bałwanka. Następnie sami przygotowali postać do spektaklu domowego -może się przyda na ferie?Podczas zajęć filmowych poznali historię kina, gdyż w Brzezince jest założone w 2019 roku Mini-Muzeum Kina. Zgromadzono tu eksponaty przybliżające historię kina i jego dzieje do współczesności. Stare projektory, telewizory, kamery, aparaty, a nawet maszyna do pisania przykuwały uwagę współczesnych uczniów, którym dziś wystarczy smartfon, by zrobić dobrej jakości zdjęcie czy krótki film. Dzieci mogły wszystkiego dotykać, a przewodnik z cierpliwością objaśniał tajniki sztuki filmowej od strony technicznej. Warto uczestniczyć w tych zajęciach. Polecamy.

• Ogólnopolskie Mistrzostwa Powiatowe Wielkiej Ligi Czytelników

• W środę 3 stycznia w naszej szkole odbył się II etap konkursu Ogólnopolskie Mistrzostwa Powiatowe Wielkiej Ligi Czytelników. Test kwalifikacyjny pisali uczniowie z klas 1-3 oraz 4-6, którzy w etapie I przeczytali 5 książek i rozwiązali do nich testy uzyskując minimum 80 punktów na 100 możliwych do zdobycia. Zmagania nie były łatwe, ale dzieci wykazały się świetną znajomością przeczytanych książek. Dzięki temu uczniowie Mateusz T. oraz Marcin S. z kl. 2a oraz Bartek B. z klasy 3a przeszli do finału powiatowego i jako drużyna będą 28 lutego rozwiązywać on-line test do książki Emilii Becker pt. "Marcel i czas". Naszym finalistom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnym etapie!