• Podziękowanie

• Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi (Jan Paweł II).
              W tych trudnych czasach wielcy, dobrzy ludzie są wciąż wśród nas! Dzięki wsparciu finansowemu od Państwa Anny Nowak i Janusza Nowak, jeden z uczniów naszej szkoły będzie mógł uczestniczyć w wyjeździe na "Zielona szkołę" w bieżącym roku szkolnym.
              Serdecznie dziękujemy!
            • Akcja "Sprzątamy dla Polski"

• #sprzątamydlaPolski

Klasy 6 wzięły dziś udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”🚮, która odbyła się w ramach Dnia Ziemi🌍 na terenie całego kraju. Przedsięwzięcie zorganizowało Stowarzyszenie „Dla Polski”.

Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.

• II miejsce Hani Kwiecień w konkursie Godnie jest cool

• Uczennica klasy 6a, znana już chyba całej społeczności szkolnej jako wytrawna recytatorka, wzięła udział w piątej edycji konkursu Godanie jes cool. Pomysłodawcą konkursu jest Stowarzyszenie Miłośników Śląskiej Tradycji, Kultury i Historii. Patronat nad konkursem objęli Poseł do Parlamentu Europejskiego Łukasz Kohut oraz Prezydent Miasta Mysłowice Dariusz Wójtowicz. Dodam, iż zasięg konkursu obejmował cały historyczny Górny Śląsk. Finałowa Gala konkursu odbyła się w sobotę 15 kwietnia 2023 roku w kinie Znicz. Zwycięzców wyłoniły przesłuchania w dniu 31 marca. Gala rozpoczęła się o 17, ogłaszano werdykty i wręczano nagrody. Hania zdobyła 2 miejsce, na podium w jej kategorii wiekowej była jedyną mysłowiczanką! Pierwsze miejsce przyznano uczennicy z Rudy Śląskiej a trzecie uczennicy z Radzionkowa. Hania odniosła wielki sukces, nie jest łatwo recytować w gwarze, należy uważać na każde słowo, wręcz literkę, bo może zmienić śląskie wyrażenie a to już bardzo niedobrze - uszy szanownego Jury zaraz to wychwycą. Sukces bardzo cieszy, ale bez wysiłku jest niemożliwy do osiągnięcia i do tego wysiłku wszystkich zachęcam 🙂

Marzena Grzegorczyk-Natkaniec

• Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami

• 💙💙💙

Konkurs ogólnopolski "Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami", zorganizowany przez naszą szkołę w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomosci Autyzmu, cieszył się ogromną popularnością. Wpłynęło do nas 48 prac.

Komisja konkursowa, pod przewodnictwem Dyrektora szkoły, wytypowała 3 laureatów:

I miejsce wśród autorów z klas I otrzymała

Nikola Kruzel z SP 13 w Mysłowicach

I miejsce wśród autorów z klas II otrzymała

Martyna Kubica z SP 36 w Bielsku Białej

i I miejsce wśród autorów z klas III otrzymała Maja Bizior z SP 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Mysłowicach.

Dyplomy i nagrody zostaną przeslane pocztą tradycyjną. Pozostali uczestnicy, których prace były równie piękne, otrzymają dyplomy i podziękowania na podane w kartach zgłoszenia adresy e-mail.

Serdecznie dziękujemy!

💙💙💙💙 JESTESNY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI  💙💙💙💙

• Festiwal Śląski

• W piątek 31 marca podsumowaliśmy nasz Festiwal Śląski. Po tygodniach zmagań plastycznych, multimedialnych, recytatorskich i emocjonującej grze terenowej, przyszedł czas na ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, pośpiewanie wraz z „Dyszką” i Panią Katarzyną Adamek śląskich pieśniczek oraz obejrzenie w śląskich strojach i posłuchanie opowieści Pani Teresy Bialuchy i Pani Edyty Cieślik.

We wszystkich festiwalowych zmaganiach wzięło udział w sumie 34 uczniów, w tym z klas 1-3 – 20 osób, a z klas 4-8 – 14 osób. Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs recytatorski, na który zgłosiło się 18 młodych recytatorów. Największe emocje wzbudziła gra terenowa dla klas 4-8. Walka o zdobycie wszystkich pięciu kodów QR była niezwykle zacięta ☺.

Wśród sponsorów nagród znaleźli się: Instytut Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej w Katowicach, Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach oraz prywatni sponsorzy.

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom za to, że mogliśmy uhonorować wysiłek dzieci wieloma nagrodami!

A oto lista nagrodzonych i wyróżnionych uczniów:

Szkolny Konkurs Plastyczny „Śląska izba” dla klas 1-3

Maja Gąsiorek, kl. 7a

1. Aleksandra Kopeć, kl. 6b

Wyróżnienie: Amelia Smulska, kl. 4a

Do zobaczenia w następnych odsłonach śląskich konkursów!

Organizatorki: Katarzyna Kuroczka i Joanna Kral