• Aktualności

      • Wojewódzki Konkurs na Najpiękniejszy Wzór że Śląskiej Zapaski 2024

      • W dniu 23 kwietnia 2024 roku w Urban Lab w Mysłowicach odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu na Najpiękniejszy Wzór ze Śląskiej Zapaski 2024. Na konkurs nadesłano 87 prac, spośród których jury wyłoniło 30, które zakwalifikowały się do wystawy pokonkursowej.Komisja konkursowa przyznała 1, 2 i 3 miejsce, wyróżnienia specjalne oraz wyróżnienia.Laureaci:I miejsce - Weronika W. - Szkoła Podstawowa nr 10, MysłowiceII miejsce - Maja G. - Szkoła Podstawowa nr 10, MysłowiceIII miejsce - Laura T. - Szkoła Podstawowa nr 9, Mysłowice Wyróżnienia specjalne:Maja P. - SP 21, TychyLena S. - Szkoła Podstawowa nr 1, CzeladźOksana P. - Szkoła Podstawowa nr 10, MysłowiceWyróżnienia:Daria B. - Szkoła Podstawowa nr 10, MysłowiceSzymon S. - Szkoła Podstawowa nr 1, CzeladźDawid W.-W. - ZSP dla Dzieci Niesłyszących i  Słabo Słyszacych, KatowiceGratulujemy!!!Patronat honorowy : europoseł Pan Łukasz KohutPatronat medialny: TVP 3 Katowice. Organizatorzy konkursu:Śląskie Stowarzyszenie Miłośników Folkloru Manufaktura Wzorów Śląskich „Ślonsko Róża” Szkoła Podstawowa nr 10 w MysłowicachSponsorzy konkursu: organizatorzy, Muzeum Śląskie w Katowicach, Lemar Electric, Hilti, Aisko, Artnova, europoseł Łukasz KohutNa uroczyste wręczenie nagród i dyplomów w konkursie przybyło bardzo wiele osób i nie dla wszystkich starczyło krzeseł. Mimo tych niedogodności w sali panowała dobra atmosfera dzięki występom uczniów z SP 10 w Mysłowicach i SP 44 w Katowicach. Pani Beata Odrzywołek oraz pani Kinga Chojnowska przygotowały ze swoimi uczniami śląskie pieśniczki, a pani Hanna Marszałek przyjechała z uczniami, którzy opowiadali w śląskiej gwarze zabawne historie.Gościem specjalnym była 85-letnia Pani Maria Łukaszek, malarka szlajfek i zopasek z Mysłowic, która przybyła w własnoręcznie wymalowanej zapasce. Spotkanie osoby, która chodziła kiedyś na co dzień w stroju ludowym było dla młodych artystów dużym przeżyciem.Zaszczytem dla wszystkich było pojawienie się Prezydenta Mysłowic Dariusza Wojtowicza, który uhonorował panią Marię Łukaszek naręczem kwiatów. Tym pięknym gestem ujął wszystkich uczestników imprezy.Na potrzeby konkursu pani Kinga Chojnowska stworzyła unikatową kolekcję „Ślonskich Zygorów”, które są jedynymi w swoim rodzaju nagrodami.Wszystkich, którzy nie mogli przybyć do Mysłowic na podsumowanie konkursu, zapraszamy do Muzeum Miasta Mysłowice, gdzie od 13 czerwca będzie można zobaczyć wszystkie wyróżnione w konkursie prace.Cieszymy się, że coraz więcej osób zna i maluje śląskie wzory.Dziękujemy za udział w konkursie!

      • Filmik "Pokaż mi historię"

      • Uczniowie klasy 3b z Panią Katarzyną Kuroczką nagrali drugi filmik w ramach innowacji pedagogicznej metodycznej "Pokaż mi historię". Tym razem wykorzystaliśmy do pomocy sztuczną inteligencję i przy użyciu klocków LEGO zmierzyliśmy się z historią edukacji i nauki :). Poniżej możecie zobaczyć efekt naszej pracy. 

       Pomysł na film o historii edukacji pojawił się w związku z 250. rocznicą powstania Komisji Edukacji Narodowej, którą świętowaliśmy w ubiegłym roku.

       To już koniec naszej filmowej przygody z historią w świetlicy. Teraz przed nami klasa czwarta i prawdziwa nauka historii :).

      • Zwycięstwo klasy 3b  

      • Dnia 12 kwietnia uczniowie z klasy 3b przygotowani przez nauczycielki: p. Kingę Chojnowską  i p. Beatę Odrzywołek wzięli udział w I Międzyszkolnym Konkursie INTEGRACJA Z KLASĄ zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Mysłowicach- Brzęczkowicach. Konkurs miał na celu pokazać, jak integrować społeczność klasową, szkolną i lokalną. Po intensywnych przygotowaniach uczniowie klasy 3b wygrali pierwszą edycję tego konkursu. Bardzo się cieszymy ! :)