• Aktualności

      • Zakupów w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 ciąg dalszy.

      • Zakupów w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 ciąg dalszy. Tym razem do biblioteki trafił nowy laptop, drukarka oraz bezprzewodowy czytnik kodów kreskowych!Dzięki nowemu sprzętowi obsługa czytelników i wypożyczanie nowości wydawniczych będzie szybkie i bezproblemowe.Zapraszamy do biblioteki już dziś!

       "Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025".

       #nprcz20#narodowyprogramrozwojuczytelnictwa#nprczSP10Mysłowice#MinisterstwoEdukacjiiNauki#MinisterstwoKulturyiDziedzictwaNarodowego

      • Nowości ciąg dalszy! 📚📚📚


      • Kolejna porcja nowiutkich książek 📖 już w bibliotece. Jak widać uczniowie nie mogą się doczekać! Jeszcze tylko parę chwil i będzie można wypożyczać!


       *Działanie mające na celu promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa dzieci i młodzieży, realizowane w ramach NPRCz 2.0
       "Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025".

       #nprcz20
       #narodowyprogramrozwojuczytelnictwa
       #nprczSP10Mysłowice
       #MinisterstwoEdukacjiiNauki
       #MinisterstwoKulturyiDziedzictwaNarodo
       wego
      • NOWOŚCI!

      • Na bibliotecznych półkach już stoją pierwsze nowe książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

       Już można wypożyczać nowiuteńkie lektury w tradycyjnej formie oraz jako audiobooki - książki do słuchania.

       Z audiobooków polecamy również inne niż lektury pozycje. Przyjdź, zobacz i wypożycz!

       *Działanie mające na celu promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa dzieci i młodzieży, realizowane w ramach NPRC 2.0

       "Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025".

       #nprcz20

       #narodowyprogramrozwojuczytelnictwa

       #nprczSP10Mysłowice

       #MinisterstwoEdukacjiiNauki

       #MinisterstwoKulturyiDziedzictwaNarodowego

      • Zbiórka produktów do paczek świątecznych

      • Serdecznie zapraszamy do włączenia się w realizację projektu paczki świątecznej dla osób wymagających wsparcia (akcja Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice). Zbiórkę prowadzimy w naszej szkole od 20.11.2023 r. do 01.12.2023 r.

       Przyjmujemy wszystkie produkty o wydłużonym termie ważności, 

       Zalecane produkty do paczek to:

       • konserwy wszelkiego rodzaju,

       • słodycze wszelkiego rodzaju : czekolady, kruche ciastka, batony, cukierki,

       • kawa,

       • herbata,

       • dżemy i inne przetwory owocowe z uwzględnieniem tych dla dzieci,

       • soki owocowe,

       • produkty sypkie: cukier, mąka, kasze, makarony,

       • oleje roślinne,

       • przyprawy,

       • mleko,

       • chemia gospodarcza: wszelkiego rodzaju płyny i proszki potrzebne do sprzątania i prania.

       Za akcję odpowiedzialne są:

        

       - klasy młodsze: p. Agata Żymła

       - klasy starsze: p. Agnieszka Balicka

        

       Dary prosimy przekazywać wyżej wymienionym nauczycielom lub do sali 26.

       Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy!

       Organizatorem akcji jest szkolny wolontariat.

      • Dzień Pluszowego Misia

      • Wielkimi krokami zbliża się Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony 25 listopada. Co roku nasza szkoła we współpracy z Fundacją Mam Marzenie organizuje charytatywną zbiórkę NOWYCH pluszaków, gier i materiałów plastycznych dla dzieci z oddziałów onkologicznych. Ze względu na obostrzenia sanitarno- epidemiologiczne na tych oddziałach podarowane mogą być tylko i wyłącznie nowe rzeczy. Zachęcamy wszystkich do udziału w opisanej akcji. Uczniowie pokazują dary najpierw wychowawcy, gdyż mają możliwość otrzymania dodatkowych punktów z zachowania. Rzeczy używane nie będą przyjmowane.

       Charytatywna zbiórka potrwa do 21 listopada. :)
       Opiekunem akcji w naszej szkole jest p. Beata Odrzywołek.

        

      • Początki państwa polskiego

      • Mamy przyjemność zaprezentować drugi historyczny film, który podczas zajęć świetlicowych nakręciły klasy 3a i 3b pod okiem p. Katarzyny Kuroczki. Film "Początki państwa polskiego" powstał w ramach autorskiej innowacji pedagogicznej p. Kasi "Pokaż mi historię, czyli świetlicowe inscenizacje filmowe jako metoda przygotowania uczniów klas trzecich do nauki historii w klasie czwartej". 

       W projekt zaangażowało się 18 uczniów, których celem było pokazanie Wam historii i zachęcenie do jej zgłębienia. Wiemy, że nasz filmik jest pełen uproszczeń i skrótów, ale w założeniu ma on "zarazić" Was pasją historii, a nie stać się jej wykładem :). 

       W projekcie nieocenioną pomoc okazała p. Kinga Chojnowska, która dzielnie budowała bramę w stylu Biskupina i użyczyła swoich historycznych strojów. Cudownie spisali się Rodzice, dopracowując stroje naszych aktorów, a Mysłowicki Ośrodek Kultury wypożyczył nieodpłatnie wytwornicę dymu.

       Wszystkim za wszystko dziękujemy! I życzymy dużych emocji podczas oglądania naszej pracy :).

      • Prezent z Kancelarii Prezydenta

      • Szanowni Państwo,Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała dzisiaj od Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz od jego małżonki Agaty Kornhauser - Dudy podziękowanie za udział w Narodowym Czytaniu, a także dołączony do niego okolicznościowy egzemplarz "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej z dedykacją Pary Prezydenckiej.W liście Prezydenta czytamy między innymi: "Dzięki Państwa zaangażowaniu klasyka polskiej literatury znów nas wszystkich połączyła (...) Narodowe Czytanie jeszcze bardziej ugruntowało tradycje wspólnej lektury kanonu literatury polskiej, co jest dla nas wielką satysfakcją".Dziękujemy Prezydentowi i jego Małżonce za ten piękny prezent.Wszystkim, którzy w naszej szkole włączyli się w tę akcję serdecznie dziękujemy.#NarodoweCzytanie #NarodoweCzytanie2023 #ElizaOrzeszkowa #NadNiemnem

      • Ogłoszenie wyników Miejskiego konkursu literackiego dla klas 4-8 szkół podstawowych "Moja Szkoła" oraz prezentacja wyróżnionych prac.

      • Konkurs zorganizowany przez p. Joannę Kral i Katarzynę Kuroczkę z okazji 250. rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej oraz miesiąca bibliotek szkolnych. 

       Wyniki:

        

       I miejsce – Marta Sornek, kl. 5b, SP 10 Mysłowice

       II miejsce – nie przyznano

       III miejsce – nie przyznano

       Wyróżnienia:

       Lena Richter, kl. 6b, SP 12 Mysłowice

       Martyna Urbanek, kl. 4a, SP 12 Mysłowice

        

       Uzasadnienia:

       Praca Marty Sornek pt. Moja kosmiczna szkoła to kompleksowa, bardzo kreatywna, spójna uczniowska wizja szkoły przyszłości. Uczennica trafnie i twórczo wprowadza elementy literatury s-f w swoją wizję szkoły. Jej pomysł jest świeży i oryginalny. Równocześnie w subtelny sposób, bardzo delikatnie, wręcz aluzyjnie pokazuje samopoczucie ucznia we współczesnej szkole. Pracę cechuje bogactwo i różnorodność językowa. 

       Praca Leny Richter pt. Klatka schodowa otrzymuje wyróżnienie za oryginalność i ciekawy rys historyczny. Opowiadanie nazbyt skupia się na historii, nie ukazuje natomiast wizji szkoły z punktu widzenia wybranej osoby. Doceniamy jednak oryginalność ujęcia tematu.

       Praca Martyny Urbanek pt. Szkoła przyszłości o dyrektorskiej wizji szkoły zdobywa wyróżnienie za próbę stworzenia wizji szkoły przyszłości z punktu widzenia dyrektora. Praca pomysłowa. Jednak nie jest wizją kompleksową, lecz fragmentaryczną, a relacja dyrektorska jest mało przekonująca.

       W jury zasiadały: p. Barbara Borek-Witkowska, p. Joanna Kral i p. Katarzyna Kuroczka

      • Wycieczka do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach

      • 27 września 2023 r. klasy 3a i 3b wraz z Paniami: Wiesławą Smudą, Beatą Odrzywołek, Barbarą Burkiewicz-Wojdat, Kingą Chojnowską oraz Katarzyną Kuroczką odwiedziły Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Wycieczka była nagrodą ufundowaną przez Muzeum dla uczniów tych klas za nagranie w ramach projektu edukacyjnego "Szkoła Patriotów" filmiku "Inscenizacja Powstań Śląskich".

       Dyrektor MPŚl - Pan dr Andrzej Drogoń - miło zaskoczył uczestników wycieczki, wręczając dodatkowo pamiątkowe wydawnictwo "Symbole polskie. Od orła Piastów Śląskich po godło Rzeczypospolitej Polskiej". Muzeum wydało tylko 150 tych pamiątkowych tablic, a aż trzy przekazano szkole - kl. 3a, 3b i 2b (z której dwie dziewczynki wystąpiły w filmiku). Czwartą tablicę otrzymała p. Kuroczka jako pomysłodawczyni i realizatorka filmu.

       Wycieczka oraz otrzymane tablice pozwoliły nam postawić kolejny krok w naszym projekcie "Szkoła Patriotów". Dzieci zobaczyły również swój filmik na dużym ekranie w Muzeum. Emocji było mnóstwo .

       Bardzo dziękujemy dyrekcji Muzeum Powstań Śląskich za tak miłe przyjęcie i nagrody.

       Pobyt w Świętochłowicach zakończyliśmy wesołą wizytą w lodziarni :).

      • Narodowe Czytanie

      • 12. edycja Narodowego Czytania połączyła Polaków na całym świecie. Wspólnie czytaliśmy "Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

       W piątek 8 września nasza szkoła również wzięła udział w tej niezwykle popularnej i wartościowej akcji czytelniczej, nad którą patronat honorowy objęła Para Prezydencka.

       W ramach wydarzenia otrzymaliśmy z kancelarii Prezydenta pieczęć Narodowego Czytania 2023.

       Udział naszej placówki w tym ważnym wydarzeniu rozpoczęła Pani Dyrektor Mariola Czypionka, która złożyła pamiątkowy stempel na szkolnym egzemplarzu dzieła Elizy Orzeszkowej.

       Uczniowie w tym dniu na wszystkich lekcjach języka polskiego słuchali czytania Prezydenta i Prezydentowej RP oraz czytali samodzielnie fragmenty lektury. Młodsze klasy rysowały obrazki do Legendy o Janie i Cecylii. Były rozmowy o treści tej legendy, jej niezwykłych bohaterach oraz wartości pracy. Poruszany był również temat patriotyzmu.

       Uczestnicy akcji dostali okolicznościowe zakładki z kwiatami nadniemeńskimi, z cytatami z książki oraz z autografami autorki.

       Zapraszamy do fotorelacji z Narodowego Czytania w naszej szkole.

       #narodoweczytanie #nadniemnem

      • "Szkoły pełne talentów" akcja Lidla! Zbierajmy "Talenciaki"!

      •  

       Drodzy Rodzice, drodzy uczniowie, przyjaciele naszej szkoły!

       1 września 2023 rozpocznie się po raz drugi akcja “Szkoły pełne Talentów”, prowadzona przez sklepy Lidl.

       Polega ona na zbieraniu specjalnych kuponów "Talenciaków", które następnie można przekazać na rzecz wybranej szkoły. Jak to bywa w akcjach tego typu, kupony można otrzymać za każde 50 zł wydane na zakupy zawierające co najmniej jeden owoc lub warzywo.

       Oczywiście zależy nam, żeby jak najwięcej tych kuponów trafiło na konto naszej szkoły, ponieważ w zamian za nie będziemy mogli otrzymać wyposażenie lub pomoce dydaktyczne. Zapraszamy do wspierania naszej szkoły w trakcie tej akcji.

       Kupony można przypisać skanując kod QR samodzielnie lub wrzucając je do jednej z urn znajdujących się przy wejściach do szkoły. Więcej informacji na stronie www.lidl.pl/szkoly.

       https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/szkola?partyId=87040014091

     • WYPRAWKA DLA PIERWSZAKA
      • WYPRAWKA DLA PIERWSZAKA

      • Wyprawka dla dziecka w klasie I (rok szkolny 2023/2024)

        

       Edukacja wczesnoszkolna

       • tornister, piórnik, pióro,
       • zeszyt w linie A4 (trzy linie, bez marginesów),
       • zeszyt w kratkę A4 (bez marginesów),
       • zeszyt w kratkę (32 kartki) – który będzie służył do kontaktów rodzic – nauczyciel,
       • zeszyt do nut,
       • nożyczki z zabezpieczonymi, zaokrąglonymi końcami,
       • klej w sztyfcie duży,
       • kredki ołówkowe, mazaki
       • miękki ołówek, temperówka, linijka,
       • gumka do ścierania,
       • blok rysunkowy w formacie A4 i A3

                  - z każdego rozmiaru 1 biały i 1 kolorowy,

       • blok techniczny w formacie A4 i A3

                  - z każdego rozmiaru 1 biały i 1 kolorowy,

       • farby plakatowe - 12 kolorów,
       • pędzle,
       • pojemnik na wodę (najlepiej taki z zakryciem),
       • plastelina - 12 kolorów,
       • papier kolorowy A4 i A5,
       • teczka z gumką x1 (do przechowywania prac),
       • teczka z rączką (podpisana imieniem i nazwiskiem dziecka),
       • chusteczki higieniczne (mokre i suche).

        

       Wychowanie fizyczne

       • obuwie sportowe z białą lub kauczukową podeszwą (ciemna niszczy posadzkę);
       • strój gimnastyczny – biała koszulka, spodenki krótkie, dres (na chłodne dni), worek na strój;

        

       Strój galowy: biała koszula, granatowe/a lub czarne/a spodnie/spódnica

        

       Zwracamy się z prośbą o podpisanie w miarę możliwości (imię i nazwisko dziecka) wyżej wymienionych przyborów.