• Aktualności

      • KONKURS FOX 2022

      • Miło nam ogłosić, iż w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego FOX 2022 aż czworo uczniów naszej szkoły zdobyło dyplomy. Maciej Raś ( 5a) uzyskał dyplom za wynik bardzo dobry, natomiast Martyna Michalak (6a), Ewa Jarosz i Szymon Helwing (4a) uzyskali dyplomy za wynik dobry. Dyplomy i nagrody zostaną wręczone w dniu zakończenia roku szkolnego. Nagrodzonym uczniom gratulujemy uzyskanych wyników. Pozostałym uczestnikom konkursu dziękujemy za udział.

       Konkurs, jak co roku, cieszył się dużym zainteresowaniem. Do konkursu zgłosiło się 958 szkół z całego kraju, w tym  ponad 17 tys. uczniów. Tym bardziej cieszy nas sukces uczniów naszej szkoły. 

      • 7b w wielkim mieście – naukowo i rekreacyjnie w Warszawie 😊

      • Dwa dni w stolicy to wspaniale spędzony czas! Głównym celem była wizyta w  Centrum Nauki Kopernik i warsztaty chemiczne, podczas których, pod okiem specjalistów uczniowie wykonywali samodzielnie ciekawe, wręcz niesamowite doświadczenia z pogranicza chemii i biologii - z perspektywy detektywa – szukali winnego zbrodni!

       „Podczas zajęć odkryjecie w sobie pasje, o jakie się nie podejrzewaliście!” – tak brzmiała reklamowa zachęta – i… sprawdziła się w 100%. 90 minut zajęć minęło bardzo szybko.

       Kolejne trzy godziny pozwoliły na przyjrzenie się wielu (ale nie wszystkim) zgromadzonym w Centrum eksponatom i wykonanie rozmaitych doświadczeń. W Teatrze Wysokich Napięć uczniowie wysłuchali wykładu, obserwowali eksperymenty z generatorem Van de Graffa, odważni pozwolili się nawet naelektryzować – ich fryzury wyglądały naprawdę imponująco. Niewątpliwie - w  tym miejscu nie można się nudzić i warto zaglądać do „Kopernika” nie jeden raz, choć w stolicy czeka cała moc atrakcji.

       Warto było odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego, posłuchać, zobaczyć,  i ruszyć tropem historii, potem zaś - naocznie sprawdzić, jak „miasto gruzów” zostało odbudowane. Spacer po Nowym Świecie, Krakowskim Przedmieściu, Placu Zamkowym, Rynku, zakończyć pod Grobem Nieznanego Żołnierza na  Placu Piłsudskiego i odpocząć przy wielkiej fontannie Ogrodu Saskiego.

       Żal było wyjeżdżać i wracać do domu – pozostaje lekki niedosyt i świadomość – jak wiele jest jeszcze do zobaczenia… i zjedzenia 😊 Może następnym razem?

        

      • Rajd na Klimczok

      • Tegoroczny rajd górski planowany był początkowo jesienią, ze względu jednak na pandemię i związane z nią obostrzenia został przełożony na wiosnę. Po konsultacjach wśród opiekunów padł termin 8 czerwca 2022 r. (środa). Chętnych zgłosiło się bardzo dużo, więcej nawet niż miejsc w autokarze 😊. To cieszy, że młodzi ludzie chcą podjąć wyzwanie, jakim jest górska wędrówka – długa i męcząca. Wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, uczestnicy przeszkoleni w zasadach poruszania się górskimi szlakami, tylko … dzień wcześniej nastąpiło załamanie pogody i nasz wyjazd stanął pod znakiem zapytania. Organizator wycieczki – pani Gabriela Kazibut do ostatnich chwil wahała się, czy rajdu nie odwołać. Ostatecznie podjęła decyzję o wyjeździe i oczywiście zmianie trasy ze względu na padający strugami deszcz. Dojechaliśmy autokarem do Brennej Bukowej skąd w lekkim deszczyku, w pelerynach, kurtkach przeciwdeszczowych i pod parasolkami udaliśmy się szeroką asfaltową drogą do schroniska „Chata Wuja Toma”. I tam nastąpił przełom 😊, opatrzność miała nas w swojej opiece, bo pogoda zmieniła się diametralnie. Przestał padać deszcz, a nawet przewidywano słoneczne prześwity. Podjęliśmy więc decyzję, że idziemy w stronę Klimczoka i jeśli warunki na szlaku będą sprzyjające spróbujemy go zdobyć, następnie przejdziemy kawałek w stronę Błatniej i ostatecznie zejdziemy szlakiem narciarskim do Chaty Wuja Toma, skąd zostaje tylko pół godziny wędrówki do autokaru. I jak już napisałam opatrzność czuwała, bo plan wykonaliśmy w 100% 😊. Prognozy sprawdziły się i faktycznie przez znaczną część trasy towarzyszyło nam słońce 😊. Na szczycie Klimczoka mogliśmy doświadczyć fantastycznego uczucia, gdy powoli i stopniowo nachodziła na nas chmura, a wędrówka mglistym, mrocznym i niemalże pustym lasem (na całej trasie minęliśmy 5 turystów) na długo pozostanie w naszej pamięci.

       Organizatorka serdecznie dziękuje opiekunom  za wsparcie, konsultacje i dodawanie otuchy. Podziękowania kieruję do pana Mirosława Ochnio za pozytywne nastawienie i dobrowolną chęć pomocy w opiece nad grupą młodzieży oraz do pani Agnieszki Balickiej za pomoc w organizacji wycieczki i podejmowaniu decyzji. Dziękuję również pani Izabeli Radwańskiej i pani Danucie Koźlik za opiekę nad młodzieżą.

       Natomiast najserdeczniejsze podziękowania kieruję do 44 uczestników wycieczki, za niesamowity hart ducha i jakże udzielający się  optymizm.

       Z górskimi pozdrowieniami.

       Gabriela Kazibut

      • Wyniki Kangura Matematycznego

      •  

       Jak już wiadomo, uczennica klasy 6a – Martyna Michalak uzyskała tytuł laureata  w Ogólnopolskim Konkursie Kangur Matematyczny. Martyna zdobyła z bardzo trudnego testu 150 punktów na 150 możliwych do zdobycia (100%) oraz 1 miejsce w regionie i w powiecie.  Serdecznie gratulujemy wyniku oraz podziwiamy za pracę, jaką Martyna wykonała przygotowując się do konkursu.

       Najserdeczniejsze gratulacje składam również uczniom, którzy uzyskali wyróżnienia, mianowicie Milenie Szczepanek – kl. 5b (3 miejsce w powiecie), Maciejowi Rasiowi – kl. 5a (2 miejsce w powiecie) oraz trzem uczniom  klasy 8b – Martynie Gandor (5 miejsce w powiecie), Marcinowi Mrozikowi (4 miejsce w powiecie) i Marcinowi Szczepankowi (1 miejsce w powiecie).

       Laureatka oraz uczniowie wyróżnieni zostaną nagrodzeni dyplomami i nagrodami w czasie zakończenia roku szkolnego.

        

       Gratulacje przekazuję również pozostałym uczniom, którzy zmierzyli się z tym trudnym matematycznym wyzwaniem, jak również rodzicom wszystkich uczestników i prowadzącym uczniów nauczycielom.

        

       W imieniu nauczycieli matematyki i wychowawców klas 1-3.

       Gabriela Kazibut

      • Szkolny Konkurs Geograficzny „GEUŚ na 5”

      • 6 czerwca odbył się finał Szkolnego Konkursu Geograficznego „GEUŚ na 5”. Konkurs skierowany był do uczniów klas V i VI, i swym zakresem odnosił się do treści, osiągnięć i umiejętności zawartych w podstawie programowej przedmiotu geografia. Składał się z dwóch etapów. Do konkursu przystąpiło 6 uczniów. W I etapie uczniowie zmagali się z testem elektronicznym ‘Kahoot!” obejmującym 30 pytań jednokrotnego wyboru. Na udzielenie odpowiedzi na każde pytanie uczniowie mieli po 20 sekund. Każdy uczeń mógł uzyskać maksymalnie 30 punktów. W II etapie uczniowie odpowiadali „TAK” lub „NIE” na pytania zamknięte, podnosząc tabliczki z odpowiednim napisem oraz udzielali krótkich odpowiedzi
       na pytania otwarte.

       Zwycięzcą został Maciej Raś z kl. V a, II miejsce zajęła Sara Pawlicka również z kl. V a, a III miejsce Bartosz Jóźwik z kl. VI a.

       Każdy uczeń, który wziął udział w konkursie otrzymał ocenę celującą z aktywności oraz punkty dodatnie z zachowania. Zwycięzcy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Konkursy przygotowane i przeprowadzone zostały przez panie Agnieszkę Balicką oraz Bożenę Wołoszyn.

      • Szkolny Konkurs Geograficzny „GEUŚ odkrywa Polskę”

      •    22 kwietnia rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Geograficzny „GEUŚ odkrywa Polskę”. Konkurs skierowany był do uczniów klas VII i VIII, i swym zakresem odnosił się do treści, osiągnięć i umiejętności zawartych w podstawie programowej przedmiotu geografia. Składał się z dwóch etapów. Do I etapu przystąpiło 7 uczniów. W I etapie uczniowie zmagali się z testem obejmującym 10 pytań jednokrotnego wyboru oraz 8 zadań otwartych, korzystając z atlasu geograficznego „Polska, kontynenty, świat”. Na rozwiązanie wszystkich zadań uczniowie mieli 45 minut. W II etapie uczniowie rywalizowali w turnieju „Środowisko przyrodnicze Polski”, którego zasady są bardzo podobne do teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Turniej składał się z trzech rund. Nauczyciel zadawał pytania dotyczące Polski, a na odpowiedź uczestnicy mieli po 10 sekund. 

       Zwyciężył Wojciech Sroka z kl. VII b, II miejsce zajął Marcin Mrozik z kl. VIII b, a III miejsce zajęła Antonina Król z kl. VII b.

       Każdy uczeń, który wziął udział w konkursie otrzymał ocenę celującą z aktywności oraz punkty dodatnie z zachowania. Zwycięzcy uczniowie nagrodzeni zostali dyplomami oraz książkami o tematyce geograficznej, ufundowanymi przez Radę Rodziców.Konkurs przygotowany i przeprowadzony został przez panie Agnieszkę Balicką oraz Bożenę Wołoszyn.

      • Ogólnopolski Konkurs - Alfik Matematyczny

      • Chciałabym poinformować, że otrzymaliśmy dyplomy dla uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. Zostaną one przekazane uczniom w czasie uroczystości zakończenia roku szkolnego 2021/2022.

       Najserdeczniejsze gratulacje składam uczniom, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki i przydzielone im zostały dyplomy uznania.

       Dyplomy za bardzo dobry wynik uzyskali Marcin Sornek – kl. 1a (6 miejsce w województwie), Mateusz Tekeli – kl. 1a (13 miejsce w województwie) i Martyna Michalak – kl. 6a (2 miejsce w województwie, 16 miejsce w kraju), natomiast dyplomy za dobry wynik uzyskali Szymon Helwing – kl. 4a (29 miejsce w województwie) i  Paulina Wójcik – kl. 5b (20 miejsce w województwie).

       Gratulacje przekazuję również pozostałym uczniom, którzy zmierzyli się z tym trudnym, matematycznym wyzwaniem, jak również rodzicom wszystkich uczestników i prowadzącym uczniów nauczycielom.

        

       W imieniu nauczycieli matematyki i wychowawców klas 1-3.

       Gabriela Kazibut

      • TURNIEJ SZACHOWY

      • W marcu 2022 r. Samorząd Uczniowski zorganizował i przeprowadził Turniej Szachowy dla uczniów klas IV-VIII. Sędziami Turnieju byli pan Robert Proksa oraz pani Małgorzata Siupka. Zwycięzcą okazał się Paweł Wróbel z kl. VIII b. Zwycięzcy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. 

      • Wielka Liga Czytelników w naszej szkole

      • „Kto czyta, żyje podwójnie” – te słowa przyświecają wszystkim popularyzującym czytelnictwo. Na szczęście w naszej szkole są jeszcze uczniowie, którzy nie ograniczają sięli tylko do czytania szkolnych lektur. Czytają więcej, uczestniczą w konkursach czytelniczych organizowanych przez nasze bibliotekarki (panie Niklik i Witkowska) oraz konkursach Wielkiej Ligii Czytelników. To niezwykle wymagający konkurs Wojewódzki. Po roku przerwy spowodowanej covidem nasi uczniowie znów uczestniczą w Wielkiej Lidze.

       Bierze w niej udział pięcioro uczniów: Helwing Szymon i Jan Gąsiorek z klasy 4a, Maciej Raś z klasy 5a oraz Martyna Michalak i Maja Gąsiorek z klasy 6a.

       Uczniowie Ci od listopada do lutego przeczytali po pięć książek i rozwiązali do nich testy,z których musieli uzyskać minimum 80%, ale wszyscy pisali bliżej 100%!

       Najczęściej uczniowie wybierali:

       1. „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”.

       2. „Mikołajek”

       3. „Tajemniczy ogród”

       4. „Chłopcy z Placu Broni”

       5. „Felix, Net i Nika oraz gang Niewidzialnych Ludzi”

       6. „Akademia Pana Kleksa”

       7. „Która to Malala”

       8. „Nela na wyspie rajskich ptaków”

       9. „Ronja, córka zbójnika”

       10. „Arka czasu”.

       Wszyscy uczniowie przeszli do drugiego etapu –półfinał i czytają obecnie książkę Agnieszki Stelmaszczyk „Mazurscy w podróży”. Tom 1. „Bunia kontra fakir”.

       Test zostanie przeprowadzony w szkole pod koniec marca. Uczniowie, którzy zaliczą test, przechodzą do finału.

       Cieszymy się, że tylu uczniów chce uczestniczyć w konkursie Wielkiej Ligii Czytelników. Już im gratulujemy i wierzymy, że osiągną finał. Mamy również nadzieję, że czytając i rozwiązując testy, łamigłówki, a nawet matematyczne zadania miło spędzali czas.

       Zapraszamy wszystkich do czytania.

       Bibliotekarze

      • Oferta MOKu dla szkół i przedszkoli

      • Oferta Mysłowickiego Ośrodka Kultury dla szkół podstawowych i przedszkoli – marzec 2022

        

       6.03, godz. 10:00 Mała Filharmonia w Podróży „Agenci BBB: Bach, Beethoven, Bizet”; mini-koncert familijny.

       Drugi z ośmiu koncertów w ramach cyklu edukacyjnego przeznaczonego dla rodzin z dziećmi w wieku od 3 do 12 lat. Cykl ma na celu zapoznanie najmłodszych z muzyką poważną i rozrywkową w sposób żywy, interaktywny i zabawny.

       MOK Grunwaldzka 7

       Wstęp: 15 zł/dziecko, 20 zł/os. dorosła; dzieci poniżej 3 r.ż. wstęp wolny

        

       6.03, godz. 16:00 Kino Rodzinne: „Wszystkowidząca 2”

       MOK Brzezinka, ul. Laryska 5

       Wstęp wolny

        

       21.03, godz. 9:00 i 11:00 Spektakl „Piraci, czyli dzieci są mądre” + lekcja teatralna; propozycja dla szkół i przedszkoli na Dzień Wagarowicza

       MOK Grunwaldzka 7

       Wstęp dla grup zorganizowanych – 10 zł/osoba

        

       27.03, godz. 16:00 Kino Rodzinne: „Martin i magiczny las”

       MOK Grunwaldzka 7

       Wstęp wolny