• Aktualności

      • GDY GAŚNIE PAMIĘC LUDZKA, DALEJ MÓWĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!

      • Dla upamiętnienia 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, nasza szkoła przystąpiła do projektu „Gdy gaśnie pamięć ludzka , dalej mówią kamienie -1 3 Grudnia 1981 – Pamiętamy!”

       Celem projektu jest przygotowanie młodzieży do świadomego przeżywania 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

       Udział w projekcie obejmuje następujące działania:

       • pokaz filmu „Nie zabierajcie mamy”
       • budowa w szkołach kącików patriotyczno-historycznych „40 lat po stanie wojennym”
       • prezentację wystawy „13 grudnia 1981 roku -Pamiętamy”
       • spotkania międzypokoleniowe z udziałem świadków wydarzeń

       Patronat nad projektem objęła Poseł do Parlamentu Europejskiego Pani Jadwiga Wiśniewska, Marszałek Województwa Śląskiego Pan Jakub Chełstowski. Organizatorem konkursu jest Śląski Kurator Oświaty Pani Urszula Bauer.

      • Warzywne ludki 1a

      • Przedstawiamy Państwu zacne grono "Warzywnych ludków" 😁 Wyjątkowych, bo wykonanych przez uczniów klasy 1 a👌. Jest tu Pan Ziemniak, Szanowny Seler, Miss Marchewka, Pani Pietrucha, Pan Burak, Mr Por, Piękna Papryczka, Cebula Ula.. i wiele innych smakowitych osobistości 😉 Za inspirację do zajęć posłużył nam wiersz Juliana Tuwima pt. 
       "Warzywa". Przypomnieliśmy sobie jak są piękne i kolorowe oraz jak bardzo ważne dla naszego zdrowia. Pamiętajmy o nich każdego dnia ! 🥕🥔🧅🍆😋 Mniam!
       Przedstawiamy Państwu zacne grono "Warzywnych ludków" 😁 Wyjątkowych, bo wykonanych przez uczniów klasy 1 a👌. Jest tu Pan Ziemniak, Szanowny Seler, Miss Marchewka, Pani Pietrucha, Pan Burak, Mr Por, Piękna Papryczka, Cebula Ula.. i wiele innych smakowitych osobistości 😉 Za inspirację do zajęć posłużył nam wiersz Juliana Tuwima pt. 
       "Warzywa". Przypomnieliśmy sobie jak są piękne i kolorowe oraz jak bardzo ważne dla naszego zdrowia. Pamiętajmy o nich każdego dnia ! 🥕🥔🧅🍆😋 Mniam!

      • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasie 1b

      •  

             Dnia 29 września 2021 r. klasa 1b obchodziła Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

       Z tej okazji gościnnie w klasie pojawiła się Pani bibliotekarka - Barbara Anforowicz-Niklik. Pani Basia na głos przeczytała fragment lektury pierwszoklasistów "Pierwszaki z kosmosu" autorstwa Witka Rafała.  Wesołe przygody młodych kosmitów wprowadziły dzieci w stan zaskoczenia i rozbawienia. Po wysłuchaniu fragmentu lektury dzieci narysowały poznane ufoludki lub ich przygody i mogły obejrzeć swoje prace w aplikacji Quiver Vision, która sprawiła, że prace dzieci stały się interaktywne. To było ciekawe i pożyteczne święto!

      • „Każdy z nas jest inny.”

      • Każdy z nas jest inny.”

       Klasa 3b wykonała pacynki. Każda pacynka jest wyjątkowa i piękna.

       Podczas lekcji uczniowie mieli okazję do samodzielnego poszukiwania własnych mocnych stron. Zastanawiali się, na czym polega różnorodność i jakie płyną z niej korzyści. 

      • Rozpoczynamy kolejny rok z SKO

      • Rozpoczynamy kolejny rok z SKO. Jak co roku wzięliśmy udział w ogólnopolskim konkursie dla szkół i otrzymaliśmy BRĄZOWĄ ODZNAKĘ. HURA!!!
       To motywuje nas do dalszych wysiłków. Cieszymy się, że wraz z nowym rokiem szkolnym w szeregi SKO-wiczów wstąpiło 18 uczniów i uczennic z klas pierwszych. W dniu dzisiejszym pani dyrektor Mariola Czypionka wraz z opiekunką SKO panią Wiesławą Smudą wręczyły naszym uczniom książeczki SKO zachęcając do systematycznego powiększania salda na nich.

      • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

      •   Dziś w naszej szkole odbyły się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego 2021/2022. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty, w których prezentowali swoją osobowość oraz informowali o planowanych działaniach na rzecz społeczności uczniowskiej.

       Na drugiej i trzeciej godzinie lekcyjnej 162 uczniów klas 4-8, w głosowaniu tajnym, wybierało swoich reprezentantów do Samorządu Uczniowskiego spośród pięciu kandydatów, pod czujnym okiem Komisji Wyborczej. Niekwestionowanym zwycięzcą okazał się Marcin Szczepanek z kl. 8b, który została Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego, uzyskując 76 głosów. Zastępcą SU została Maja Popielas z kl. 7c – 34 głosy, a Skarbnikiem – Wiktoria Sumińska z kl. 8b – 32 głosy.

       W tym samym czasie uczniowie wybierali opiekuna Samorządu Uczniowskiego oraz Rzecznika Praw Ucznia. Spośród całego grona pedagogicznego uczniowie oddali głosy na 14 nauczycieli, którzy ich zdaniem powinni zostać opiekunem SU. Najwięcej głosów otrzymała Pani Agnieszka Balicka. Uczniowie zadecydowali również, że Rzecznikiem Praw ucznia będzie Pani Magdalena Pastuszka-Fuks (Głosy zostały oddane na 20 nauczycieli!)

       Wszystkim głosującym dziękujemy za udział w wyborach, a nowo wybranemu Zarządowi Samorządu Uczniowskiego GRATULUJEMY i życzymy owocnych działań na rzecz społeczności Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach!

        

      • Bezpieczna droga do szkoły klasy Ib

      •        Dnia 15 września 2021 roku uczniowie klasy Ib razem z wychowawczynią B. Odrzywołek i p. bibliotekarką B. Anforowicz-Niklik wyruszyli na pouczający spacer po okolicach naszej szkoły. Podczas spaceru dzieci uczyły się znaków drogowych, ćwiczyły umiejętność bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz właściwe przemieszczanie się po chodniku.

       Dzieci na spacerze wyposażone były w kamizelki odblaskowe i różnego rodzaju odblaski.

             To był bardzo potrzebny spacer, a ponieważ pogoda była iście wakacyjna to można było we wspaniały sposób połączyć przyjemne z pożytecznym. :).