• Aktualności

      • Wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego: "Różnorodny jest ciekawy!"

      • Miło nam ogłosić, że laureatami konkursu zostali:

       KATEGORIA WIEKOWA 4-10 LAT

       I miejsce- Olga Zajdel (10 lat) , Młodzieżowy Dom Kultury, Żyrardów

       II miejsce- Remigiusz Urbaniak (8 lat), Szkoła Podstawowa nr 2, Rydułtowy

       III miejsce- Laura Tekeli (9 lat), Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. Miarki , Mysłowice

       Wyróżnienie: Hanna Przybyła (9 lat), Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich, Nędza

       KATEGORIA WIEKOWA- 11+

       I miejsce- Ewa Świeny (14 lat), Szkoła Podstawowa nr 27, Bytom

       II miejsce- Sofiia Pankratieva (13 lat), Szkoła Podstawowa nr 4, Kraków

       III miejsce- Maja Sokół (13 lat), Szkoła Podstawowa nr 3, Dębica

       Wyróżnienie - Pola Kurek (14 lat), Szkoła Podstawowa nr 1 im.M.Składowskiej- Curie, Mysłowice

       Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

       Słowa uznania przesyłamy wszystkim uczestnikom konkursu, ponieważ każda z nadesłanych prac była wyjątkowa. Ilość prac przerosła nasze oczekiwania- wymogi formalne spełniło 319 prac i tyle brało udział w głosowaniu.

       Jury konkursu było bardzo zróżnicowane- Prezydenci Miasta- Dariusz Wójtowicz - Prezydent Mysłowic Mateusz Targoś - Zastępca Prezydenta Miasta Mysłowice , Dyrekcja Szkoły, Przewodniczący Rady Rodziców, wybrani nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi a także chętni uczniowie klas młodszych i starszych: łącznie 31 osób. Każda z prac została zakodowana numerem, który należało wpisać na swojej karcie głosowania z przypisaną do niej odpowiednią ilością punktów- od 1 do 5. Każdy z członków Jury mógł wybrać po 5 prac w każdej z dwóch kategorii. Następnie zliczono ilość punktów, które otrzymały poszczególne prace- w ten sposób wyłoniono zwycięzców.

       Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie- oglądanie Waszych prac było wspaniałym doświadczeniem utwierdzającym nas w przekonaniu, że..

       "Różnorodny JEST ciekawy!"

       Zwycięzcy konkursu zostaną poinformowani drogą mailową.Dyplomy oraz nagrody zostaną przesłane pocztą.

        

      •  Bezpieczne wakacje 2023

      • „Bezpieczne wakacje 2023” – za kilka dni nadejdą upragnione wakacje!!!
       Ważne żeby czas odpoczynku, braku obowiązków, nie zwolnił z dbania o swoje bezpieczeństwo. Nie jest ważne gdzie będziecie spędzać ten czas – w górach czy nad morzem, w parku czy nad jeziorem, w mieście czy w lesie, aktywnie czy leniwie, na obozie czy na koloniach – pamiętajcie, że najważniejsze jest to, żebyście wypoczęli i żeby Wasze wakacje były bezpieczne!

       #pssekatowice #bepiecznewakacje 

      • KONKURS FOX 2023

      •  

       Miło nam ogłosić, iż w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego FOX 2023 uczennica klasy 7a, Martyna Michalak, uzyskała dyplom za wynik dobry. Martynie gratulujemy uzyskanego wyniku oraz życzymy sukcesu w kolejnej edycji tego konkursu.

      • II miejsce w Śląskim Konkursie Wiedzy o Chorwacji

      • 🇭🇷7 czerwca uczniowie klasy 7a: Maja Gąsiorek, Oksana Pilarska, Milena Magdziorz i Nikodem Kozieja razem z p. Magdaleną Pastuszką-Fuks odebrali z rąk Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego nagrody za zdobycie II miejsca w Śląskim Konkursie Wiedzy o Chorwacji. Na gali zabrakło piątej laureatki- Martyny Michalak, która w tym czasie walczyła o tytuł Mistrza Województwa Śląskiego w siatkówce dziewcząt. Ufundowane nagrody były miłym zaskoczeniem ! 🤩🥈💵➡️🎧⌚️… 
       Gratulacje uczniom złożyli również Tomislav Vidošević, Ambasador Republiki Chorwacji w Rzeczypospolitej Polskiej oraz Paweł Włodarczyk, Konsul Honorowy Chorwacji. W konkursie wzięło udział ponad 1000 uczniów, więc tym bardziej jesteśmy dumni z naszej młodzieży. 🥳 Gratulujemy! Čestitamo! 😍🤩

      • XVII Międzyszkolny Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego

      • 6 czerwca 2023 uczennice klasy 8b, Izabela Helbin i Hanna Pielecka, reprezentowały naszą szkołę w  XVII Edycji Międzyszkolnego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego,  który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 15 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Szklarskiego w Mysłowicach.  Indywidualnie, Iza zajęła I miejsce, a Hania V miejsce. Wysokie wyniki dziewczyn dały naszej szkole II miejsce. W konkursie udział wzięło 16 uczniów z  9 szkół. Konkurs odbywał się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Mysłowice Dariusza Wójtowicza.

       Dziewczynom gratulujemy wyników, a Szkole Podstawowej nr 15 dziękujemy za zaproszenie.

      • "Cztery zielone słonie"

      • W ramach konkursu " Szkolna Aktywność Fizyczna" uczniowie klasy 2b razem z wychowawczynią Panią Beatą Odrzywołek pokazali, jak odstresowują się na zajęciach lekcyjnych i odzyskują energię do dalszych zajęć.

       Ćwiczenia śródlekcyjne wypełniła pokazana z humorem piosenka "Cztery zielone słonie".


        By zobaczyć nasz film, SKOPIUJ poniższy link i wklej go w okno przeglądarki internetowej. Ze względu na ograniczenia techniczne szkolnej strony internetowej, film jest dostępny na naszym szkolnym Facebook'u.


     • Film konkursowy SP 10: "Szkolna aktywność fizyczna- aktywna przerwa".
      • Film konkursowy SP 10: "Szkolna aktywność fizyczna- aktywna przerwa".

      • Film jest dostępny na naszym szkolnym Facebook'u.

        

       Nasza szkoła uczestniczy w konkursie "Szkolna aktywność fizyczna- aktywna przerwa", którego organizatorami są: Śląski Wojewódzki Inspektorat Sanitarny
       i Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach. Partnerem konkursu jest Śląski Kurator Oświaty w Katowicach.

       Organizacją konkursowej przerwy na terenie naszej szkoły zajęły się Panie: Beata Odrzywołek, Magdalena Pastuszka- Fuks i Barbara Burkiewicz- Wojdat.

       Serdecznie dziękujemy naszym uczennicom klasy 7a za zaangażowanie, poczucie humoru i uśmiech oraz oczywiście za wspaniałe taneczne aktywności!

       Trzymajcie za nas kciuki!

      • Podziękowanie

      • Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi (Jan Paweł II).
       W tych trudnych czasach wielcy, dobrzy ludzie są wciąż wśród nas! Dzięki wsparciu finansowemu od Państwa Anny Nowak i Janusza Nowak, jeden z uczniów naszej szkoły będzie mógł uczestniczyć w wyjeździe na "Zielona szkołę" w bieżącym roku szkolnym.
       Serdecznie dziękujemy!
      • Akcja "Sprzątamy dla Polski"

      • #sprzątamydlaPolski

       Klasy 6 wzięły dziś udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”🚮, która odbyła się w ramach Dnia Ziemi🌍 na terenie całego kraju. Przedsięwzięcie zorganizowało Stowarzyszenie „Dla Polski”.

       Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.

      • II miejsce Hani Kwiecień w konkursie Godnie jest cool

      • Uczennica klasy 6a, znana już chyba całej społeczności szkolnej jako wytrawna recytatorka, wzięła udział w piątej edycji konkursu Godanie jes cool. Pomysłodawcą konkursu jest Stowarzyszenie Miłośników Śląskiej Tradycji, Kultury i Historii. Patronat nad konkursem objęli Poseł do Parlamentu Europejskiego Łukasz Kohut oraz Prezydent Miasta Mysłowice Dariusz Wójtowicz. Dodam, iż zasięg konkursu obejmował cały historyczny Górny Śląsk. Finałowa Gala konkursu odbyła się w sobotę 15 kwietnia 2023 roku w kinie Znicz. Zwycięzców wyłoniły przesłuchania w dniu 31 marca. Gala rozpoczęła się o 17, ogłaszano werdykty i wręczano nagrody. Hania zdobyła 2 miejsce, na podium w jej kategorii wiekowej była jedyną mysłowiczanką! Pierwsze miejsce przyznano uczennicy z Rudy Śląskiej a trzecie uczennicy z Radzionkowa. Hania odniosła wielki sukces, nie jest łatwo recytować w gwarze, należy uważać na każde słowo, wręcz literkę, bo może zmienić śląskie wyrażenie a to już bardzo niedobrze - uszy szanownego Jury zaraz to wychwycą. Sukces bardzo cieszy, ale bez wysiłku jest niemożliwy do osiągnięcia i do tego wysiłku wszystkich zachęcam 🙂

       Marzena Grzegorczyk-Natkaniec

      • Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami

      • 💙💙💙

       Konkurs ogólnopolski "Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami", zorganizowany przez naszą szkołę w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomosci Autyzmu, cieszył się ogromną popularnością. Wpłynęło do nas 48 prac.

       Komisja konkursowa, pod przewodnictwem Dyrektora szkoły, wytypowała 3 laureatów:

        

       I miejsce wśród autorów z klas I otrzymała

       Nikola Kruzel z SP 13 w Mysłowicach

       I miejsce wśród autorów z klas II otrzymała

       Martyna Kubica z SP 36 w Bielsku Białej

       i I miejsce wśród autorów z klas III otrzymała Maja Bizior z SP 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Mysłowicach.

        

       Dyplomy i nagrody zostaną przeslane pocztą tradycyjną. Pozostali uczestnicy, których prace były równie piękne, otrzymają dyplomy i podziękowania na podane w kartach zgłoszenia adresy e-mail.

       Serdecznie dziękujemy!

       💙💙💙💙 JESTESNY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI  💙💙💙💙

        

      • Festiwal Śląski

      • W piątek 31 marca podsumowaliśmy nasz Festiwal Śląski. Po tygodniach zmagań plastycznych, multimedialnych, recytatorskich i emocjonującej grze terenowej, przyszedł czas na ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, pośpiewanie wraz z „Dyszką” i Panią Katarzyną Adamek śląskich pieśniczek oraz obejrzenie w śląskich strojach i posłuchanie opowieści Pani Teresy Bialuchy i Pani Edyty Cieślik. 

       We wszystkich festiwalowych zmaganiach wzięło udział w sumie 34 uczniów, w tym z klas 1-3 – 20 osób, a z klas 4-8 – 14 osób. Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs recytatorski, na który zgłosiło się 18 młodych recytatorów. Największe emocje wzbudziła gra terenowa dla klas 4-8. Walka o zdobycie wszystkich pięciu kodów QR była niezwykle zacięta ☺.

       Wśród sponsorów nagród znaleźli się: Instytut Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej w Katowicach, Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach oraz prywatni sponsorzy.

       Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom za to, że mogliśmy uhonorować wysiłek dzieci wieloma nagrodami! 

        

       A oto lista nagrodzonych i wyróżnionych uczniów:

       Szkolny Konkurs Plastyczny „Śląska izba” dla klas 1-3

       1. Laura Tekeli, 2a
       2. Martyna Wojdat, 1b
       3. Natalia Noga, 2a

       Wyróżnienia: Sara Prokop, 1b

                              Karolina Piechota, 1a

                              Aleks Plich, 2b

       Nagroda internautów: Laura Tekeli, 2a

        

       Szkolny Konkurs Multimedialny „Mój Śląsk” dla klas 4-8, kategoria mem pozytywny

       Jakub Czogiel, 6b

       Nagroda internautów: Maja Gąsiorek, 7a

        

       Gra terenowa dla klas 4-8

       Martyna Michalak, Milena Magdziorz, 7a

       Wyróżnienia: Hanna Dosta, 5b

                              Ryszard Zehn, 6a

                              Igor Jakubas, 6a

        

       Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji o Śląsku dla klas 1-8

       Kategoria 1-3

       1. Nie przyznano
       2. Emilia Ciesek, kl. 3b

       Błażej Głowacki, kl. 2b

       1. Marcin Sornek, kl. 2a

       Wyróżnienie: Eliza Roncoszek, kl. 1b

       Kategoria 4-8

       1. Nie przyznano
       2. Hanna Kwiecień, kl. 6a

       Maja Gąsiorek, kl. 7a

       1. Aleksandra Kopeć, kl. 6b

       Wyróżnienie: Amelia Smulska, kl. 4a

        

       Do zobaczenia w następnych odsłonach śląskich konkursów!

       Organizatorki: Katarzyna Kuroczka i Joanna Kral