• Aktualności

      • Wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego: "Różnorodny jest ciekawy!"

      • Miło nam ogłosić, że laureatami konkursu zostali:

       KATEGORIA WIEKOWA 4-10 LAT

       I miejsce- Olga Zajdel (10 lat) , Młodzieżowy Dom Kultury, Żyrardów

       II miejsce- Remigiusz Urbaniak (8 lat), Szkoła Podstawowa nr 2, Rydułtowy

       III miejsce- Laura Tekeli (9 lat), Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. Miarki , Mysłowice

       Wyróżnienie: Hanna Przybyła (9 lat), Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich, Nędza

       KATEGORIA WIEKOWA- 11+

       I miejsce- Ewa Świeny (14 lat), Szkoła Podstawowa nr 27, Bytom

       II miejsce- Sofiia Pankratieva (13 lat), Szkoła Podstawowa nr 4, Kraków

       III miejsce- Maja Sokół (13 lat), Szkoła Podstawowa nr 3, Dębica

       Wyróżnienie - Pola Kurek (14 lat), Szkoła Podstawowa nr 1 im.M.Składowskiej- Curie, Mysłowice

       Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

       Słowa uznania przesyłamy wszystkim uczestnikom konkursu, ponieważ każda z nadesłanych prac była wyjątkowa. Ilość prac przerosła nasze oczekiwania- wymogi formalne spełniło 319 prac i tyle brało udział w głosowaniu.

       Jury konkursu było bardzo zróżnicowane- Prezydenci Miasta- Dariusz Wójtowicz - Prezydent Mysłowic Mateusz Targoś - Zastępca Prezydenta Miasta Mysłowice , Dyrekcja Szkoły, Przewodniczący Rady Rodziców, wybrani nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi a także chętni uczniowie klas młodszych i starszych: łącznie 31 osób. Każda z prac została zakodowana numerem, który należało wpisać na swojej karcie głosowania z przypisaną do niej odpowiednią ilością punktów- od 1 do 5. Każdy z członków Jury mógł wybrać po 5 prac w każdej z dwóch kategorii. Następnie zliczono ilość punktów, które otrzymały poszczególne prace- w ten sposób wyłoniono zwycięzców.

       Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie- oglądanie Waszych prac było wspaniałym doświadczeniem utwierdzającym nas w przekonaniu, że..

       "Różnorodny JEST ciekawy!"

       Zwycięzcy konkursu zostaną poinformowani drogą mailową.Dyplomy oraz nagrody zostaną przesłane pocztą.

        

      •  Bezpieczne wakacje 2023

      • „Bezpieczne wakacje 2023” – za kilka dni nadejdą upragnione wakacje!!!
       Ważne żeby czas odpoczynku, braku obowiązków, nie zwolnił z dbania o swoje bezpieczeństwo. Nie jest ważne gdzie będziecie spędzać ten czas – w górach czy nad morzem, w parku czy nad jeziorem, w mieście czy w lesie, aktywnie czy leniwie, na obozie czy na koloniach – pamiętajcie, że najważniejsze jest to, żebyście wypoczęli i żeby Wasze wakacje były bezpieczne!

       #pssekatowice #bepiecznewakacje 

      • KONKURS FOX 2023

      •  

       Miło nam ogłosić, iż w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego FOX 2023 uczennica klasy 7a, Martyna Michalak, uzyskała dyplom za wynik dobry. Martynie gratulujemy uzyskanego wyniku oraz życzymy sukcesu w kolejnej edycji tego konkursu.

      • II miejsce w Śląskim Konkursie Wiedzy o Chorwacji

      • 🇭🇷7 czerwca uczniowie klasy 7a: Maja Gąsiorek, Oksana Pilarska, Milena Magdziorz i Nikodem Kozieja razem z p. Magdaleną Pastuszką-Fuks odebrali z rąk Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego nagrody za zdobycie II miejsca w Śląskim Konkursie Wiedzy o Chorwacji. Na gali zabrakło piątej laureatki- Martyny Michalak, która w tym czasie walczyła o tytuł Mistrza Województwa Śląskiego w siatkówce dziewcząt. Ufundowane nagrody były miłym zaskoczeniem ! 🤩🥈💵➡️🎧⌚️… 
       Gratulacje uczniom złożyli również Tomislav Vidošević, Ambasador Republiki Chorwacji w Rzeczypospolitej Polskiej oraz Paweł Włodarczyk, Konsul Honorowy Chorwacji. W konkursie wzięło udział ponad 1000 uczniów, więc tym bardziej jesteśmy dumni z naszej młodzieży. 🥳 Gratulujemy! Čestitamo! 😍🤩

      • XVII Międzyszkolny Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego

      • 6 czerwca 2023 uczennice klasy 8b, Izabela Helbin i Hanna Pielecka, reprezentowały naszą szkołę w  XVII Edycji Międzyszkolnego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego,  który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 15 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Szklarskiego w Mysłowicach.  Indywidualnie, Iza zajęła I miejsce, a Hania V miejsce. Wysokie wyniki dziewczyn dały naszej szkole II miejsce. W konkursie udział wzięło 16 uczniów z  9 szkół. Konkurs odbywał się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Mysłowice Dariusza Wójtowicza.

       Dziewczynom gratulujemy wyników, a Szkole Podstawowej nr 15 dziękujemy za zaproszenie.