• OJCOWSKI PARK NARODOWY 2019

          OJCOWSKI PARK NARODOWY 2019

          04.01.2021 16:10

           26 października 2019 r. wraz z dziesięcioma uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi uczestniczyłam w wycieczce na zakończenie sezonu turystycznego SKKT.

              Wyjechaliśmy około 8.00 z Brzezinki. Celem wycieczki był Ojcowski Park Narodowy. Przejeżdżaliśmy przez Olkusz, Pieskową Skałę, Ojców. Na trasie- jadąc malowniczą Doliną Prądnika- przyglądaliśmy się Zamkowi Pieskowa Skała, Maczudze Herkulesa oraz Kaplicy na Wodzie.

              Po dotarciu do Ojcowa, wyruszyliśmy zielonym szlakiem na Wzgórze Okopy, skąd podziwialiśmy przepiękne widoki. Pogoda była wyśmienita. Następnie wędrowaliśmy czerwonym szlakiem do Źródła Miłości, gdzie był krótki odpoczynek. Dalej poszliśmy niebieskim szlakiem do Skalnej Bramy Krakowskiej. Potem wąwozem „Ciasne Skałki” podążaliśmy w kierunku Groty Łokietka, którą zwiedzaliśmy. Na koniec wróciliśmy czarnym szlakiem do Ojcowa, gdzie czekał na nas autokar, aby zawieźć nas do domu.

              Tego dnia przeszliśmy prawie 11 km. Około godz. 17 zadowoleni wróciliśmy do Brzezinki.

                                                                                             Marta Ka. 5c
           

          GALERIA>>>>>ZOBACZ

        • X Śląski Rajd BEZ BARIER

          X Śląski Rajd BEZ BARIER

          04.01.2021 16:09

             28 września 2019 r. wraz z jedenastoma uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach uczestniczyłam w X Śląskim Rajdzie Turystycznym BEZ BARIER, w Brennej, zorganizowanym przez oddział PTTK w Mysłowicach. Celem wycieczki był Beskid Śląski. Wyjechaliśmy o godz. 7.50 z przystanku na Brzezince. Jechaliśmy autokarem do Skoczowa, a następnie przesiedliśmy się do busa, który nas zawiózł do miejscowości Ustroń Dobka, gdzie pod fachową opieką przewodnika zaczęliśmy wędrówkę czarnym i niebieskim szlakiem na Trzy Kopce Wiślańskie (810 m n.p.m.). Droga była stroma i dość męcząca. Wejście na szczyt zajęło nam około 2 godziny. Trudy wędrówki wynagrodziły nam przepiękne widoki. Spod szczytu rozciąga się zachwycająca panorama Beskidów. Odpoczęliśmy przy schronisku „Telesforówka”. Następnie zeszliśmy zielonym szlakiem do Brennej Leśnicy, skąd zabrał nas autokar do Brennej Centrum. W Parku Turystyki przy amfiteatrze czekał na nas posiłek oraz braliśmy udział w imprezie integracyjnej u mety X Śląskiego Rajdu Turystycznego BEZ BARIER. Bawiliśmy się świetnie. Tego dnia przeszliśmy około 8 km, a nasze konto powiększyło się o kolejne 12 pkt. GOT. Pogoda była przepiękna. Około godz. 18 wróciliśmy do Brzezinki. Wszyscy byli zadowoleni z wyjazdu.

          Marta Ka, kl. 5c


          GALERIA>>>>>ZOBACZ

        • Wycieczka do Brennej

          Wycieczka do Brennej

          04.01.2021 16:19

           11 maja (sobota) 2019 r. wraz z dziesięcioma uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi uczestniczyłam w wycieczce krajoznawczej na  Kotarz, Grabową i Stary Groń. Zbiórka odbyła się ok. godz. 8:00 z przystanku na Brzezince w stronę Kosztów.

                     Wędrówkę rozpoczęliśmy niebieskim szlakiem na Kotarz (974 m n. p. m). Dalej  czerwonym szlakiem doszliśmy do Grabowej (904 m n. p. m.), skąd czarnym szlakiem doszliśmy do prywatnego schroniska „Chata Grabowa”. Czas przejścia 

          do schroniska - 3h. Tam mogliśmy odpocząć i skorzystaliśmy z usług punktu gastronomicznego. Po krótkim odpoczynku w Grabowej Chacie wyruszyliśmy dalej. Od Chaty Grabowej schodziliśmy w kierunku centrum Brennej czarnym i zielonym szlakiem. Na trasie przy wierzchołku Stary Groń (792 m n. p. m.) znajduje się wieża widokowa. Podziwialiśmy na niej panoramę Beskidu Śląskiego.

                     Na tej wycieczce wykonaliśmy zdjęcia grupowe i pojedyncze. Nasz autokar stał obok Parafii rzymskokatolickiego pw. św. Jana Chrzciciela. Przez całą wyprawą oglądaliśmy piękno otaczającej przyrody. Przyjechaliśmy ok. godz. 18. Tego dnia pokonaliśmy pieszo około 15 km. Pogoda była wyśmienita, słońce nas rozpieszczało, a temperatura sięgała 20 stopni Celsjusza. Wszyscy byli zadowoleni z wyjazdu:)

          Wiktoria S. z 4C
           

          GALERIA>>>>>ZOBACZ

        • Góry Opawskie

          Góry Opawskie

          04.01.2021 16:34

             23 marca 2019 r. wraz z dziewięcioma uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi uczestniczyłam w wycieczce krajoznawczej na inaugurację sezonu turystycznego SKKT. Celem wycieczki był 10 km odcinek czerwonego Głównego Szlaku Sudeckiego, Góry Opawskie.  

          Wyjechaliśmy ok. godz. 8:00 z przystanku na Brzezince. Po dotarciu do wsi Wieszczyna (województwo opolskie, gmina Prudnik), pod przewodnictwem panów Zbigniewa Orłowskiego oraz Ireneusza Kocoń zaczęliśmy wędrówkę czerwonym szlakiem od Szkolnego Schroniska Młodzieżowego (340 m n.p.m.) w kierunku wzniesienia Długota (457 m n.p.m.), następnie na Kobylnicę(395 m n.p.m.). Na jej szczycie znajduje się granitowy pomnik poety Josepha von Eichendorffa z 1911, tam wykonaliśmy zdjęcie grupowe. Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy dalej czerwonym szlakiem, w kierunku Klasztornej Góry (316 m n.p.m.) po drodze podziwiając piękno otaczającej przyrody.

          Końcowym etapem było Sanktuarium św. Józefa w Prudniku Lesie, gdzie słuchaliśmy historii mieszczącego się tam Zakonu Franciszkanów. Oglądaliśmy również celę Kardynała Stefana Wyszyńskiego, w której był więziony w latach 1954-1955 przez UB.

          Na terenie Sanktuarium zostało również zorganizowane uroczyste zakończenie sezonu 2018 oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek i ciepłą herbatą. Karolina Sornek, uczennica klasy 6b, została wyróżniona za wkład pracy w działalność SKKT w Mysłowicach. Tego dnia pokonaliśmy pieszo około 10 km, a nasze konto powiększyło się o 10 pkt. GOT. Pogoda była wyśmienita, słońce nas rozpieszczało, a temperatura sięgała 20 stopni Celsjusza. Około 15:30 opuściliśmy Prudnik i wyruszyliśmy w podróż do domu. O godz. 17.30 byliśmy na miejscu. Wszyscy byli zadowoleni z wyjazdu.

          Marta Ka., 4c

          GALERIA>>>>>ZOBACZ

        • Beskid Makowski 12 maja 2018 r.

          Beskid Makowski 12 maja 2018 r.

          04.01.2021 16:40

             12 maja 2018 r. wraz z pięcioma uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi uczestniczyłam w ostatnim w tym roku szkolnym wyjeździe. Tym razem celem wycieczki był Beskid Makowski. Jak zwykle wyjechaliśmy ok. godz. 8:00 z przystanku na Brzezince. Po dotarciu do miejscowości Bieńkówka pod przewodnictwem panów Zbigniewa Orłowskiego oraz Ireneusza Kocoń zaczęliśmy wędrówkę niebieskim szlakiem na Koskową Górę (818 m n.p.m.). Po krótkim odpoczynku na przełęczy między Koskową Górą a Parszywką (przy murowanej kapliczce wybudowanej ok. 1910 r.) udaliśmy się w dalszą wędrówkę na Koskową Górę. Z płaskiego, bezleśnego szczytu rozciągała się piękna panorama na okolicę. Następnie żółtym szlakiem przez Ostrysz (691 m n.p.m.) zeszliśmy do Makowa Podhalańskiego. Tego dnia pokonaliśmy ponad 13 km, a nasze konto powiększyło się o kolejne 15 pkt. GOT. Pogoda była wymarzona. Zmęczeni wędrówką odwiedziliśmy „muzeum ze złotą literą M”, aby się posilić. Ok. godz. 18 wróciliśmy do Brzezinki. Wszyscy byli zadowoleni z wyjazdu.

      • Galeria zdjęć

          brak danych