• Aktualności

      • Szkolny Kiermasz Świąteczny

      • Szkolny Kiermasz Świąteczny - już jest

       Serdecznie zapraszamy na zakupy

       Ozdoby, stroiki i wiele innych świątecznych gadżetów przygotowali uczniowie wraz z rodzicami

       Dziękujemy

      • Mikołajki

      • A Ty byłeś grzeczny w tym roku?!

       W tym roku św. Mikołaj zgubił gdzieś swoją listę - nie będzie dzieci „lepszych” i „gorszych”. Po prostu przyniósł prezenty wszystkim

      • Dzień Górnika w kościele

      • W dniu 4 grudnia nasi uczniowie przedstawili w Kościele Parafii Nawiedzenia NMP w Mysłowicach Brzezince, program artystyczny przygotowany na obchody Dnia Górnika. Tym razem wśród publiczności byli również rodzice

       Szczęść Boże Górnikom

      • Akademia z okazji Dnia Górnika w SP 10

      • Program artystyczny przygotowały: Pani Wiesława Smuda, Pani Beata Odrzywołek oraz uczniowie klas drugich.

       Gośćmi specjalnymi byli: Dyrektor Szkoły Pani Mariola Czypionka oraz Pani Wicedyrektor Marzena Gąsiorek. Swą obecnością zaszczycili nas rownież: Pani Teresa Bialucha- przewodnicząca Koła Górnośląskiego w Brzezince oraz Panowie górnicy Jan Bialucha, Henryk Patałąg, Krzysztof Kowalski oraz Bogusław Wendreński.

       Mali artyści pragnęli przekazać swym koleżankom i kolegom, jak ciężka ale również ważna jest praca górników- przedstawili historię święta i tradycje z nim związane. Występy były urozmaicone utworami śląskimi: "Karolinka", "Idzie górnik", "Karlik" czy "Szła dzieweczka". Do śpiewu włączyła się publiczność . Nie zabrakło również tańca Trojak. Na zakończenie akademii, po zaśpiewaniu gromkiego 100 lat, uczniowie wręczyli symboliczne kwiaty zaproszonym gościom.

       Było tradycyjnie i wesoło

       Podczas akademii rozdane zostały również nagrody za konkursy: "Łamacze Językowe"- organizator przez Pani logopeda Monika Tytko oraz " Mój przyjaciel Miś"- organizator SP 14.

       Zapraszamy na fotorelację​​​​​​​

      • Klasy 3 na spotkaniu autorskim 🖋️✍️

      • Klasy 3 na spotkaniu autorskim 🖋️✍️W piątek 2 grudnia klasy 3a i 3b wzięły udział w spotkaniu autorskim z panią Natalią Hermansą. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mysłowicach w Filii nr 1 w Brzezince, w ramach Mysłowickiej Jesieni Literackiej 🍁🍂. Uczniowie dowiedzieli się, jak rozpoczęła się przygoda pani Natalii z pisarstwem, skąd biorą się pomysły na książkę, poznali bohaterów dwóch jej opowiadań, a także otrzymali przygotowane specjalnie dla nich ilustracje. Na końcu wręczyli autorce przygotowane podziękowania i ustawili się w długiej kolejce po autograf!

       https://www.facebook.com/nataliahermansahttps://fb.watch/h9WCph8DXr/

      • Podziekowanie

      • Serdecznie dziękuję wszystkim Darczyńcom za ofiarowane dary dla dzieci z oddziałów onkologicznych z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia.

                                                              koordynator zbiórki w SP10  Beata Odrzywołek

      • Uroczyste świętowanie 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

      • Niosę Cię Polsko jak żagiew, jak płomienie,

       Gdzie Cię doniosę nie wiem.

                                    

       Uroczyste świętowanie 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości
       przez Polskę
       w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im K. Miarki w Mysłowicach

                                                           

       Jak obchodzić ważne rocznice narodowe, by zainteresować wszystkich uczniów, by było zwyczajnie, a równocześnie godnie i z szacunkiem dla naszych bohaterów i naszej historii? Jak u współczesnych młodych ludzi kształtować patriotyzm, by nie kojarzył się tylko z nudnymi akademiami?

       Odpowiedzią jest przepiękna, klimatyczna impreza z okazji 104 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości zorganizowana przez SP 10 we współpracy z MOK Mysłowice w sali widowiskowej w Brzezince.

       Doskonale wyważony scenariusz nieprzeładowany faktami historycznymi, bardzo dobra oprawa muzyczna i super wykonawcy czyli uczniowie klasy 8b i 4a oraz zespół muzyczny Dyszka, do tego odpowiednio udekorowana scena i sprawna obsługa techniczna (dzięki MOK) są receptą na sukces. Widzowie: rodzice, nauczyciele, klasy 1-4, a w drugiej turze klasy 5-8 z zapartym tchem słuchali swoich koleżanek i kolegów, równocześnie włączając się
       we wspólny śpiew piosenek legionowych.

       Z wielkim wyczuciem występujący wyśpiewali też utwór „Miejcie nadzieję” Jacka Wójcickiego, a Li Yitong z 4a bardzo wzruszająco zagrała krótki koncert skrzypcowy dla ojczyzny. A potem wszyscy  w ciszy i z łezką kręcącą się w oku obejrzeli film „Franek” mówiący o trudnej walce o niepodległość naszej małej ojczyzny -Śląska.

       Ta prawie godzinna impreza ani przez moment nie była nudna, wszyscy czuli się jej współuczestnikami, więc zachowywali się wzorowo.

       Idealnie w klimat uroczystości wpisała się pani Dyrektor Mariola Czypionka, która na końcu bardzo pięknie przemówiła do dzieci i młodzieży, zwracając uwagę na to, czym jest wolność i jaką ma cenę, zwłaszcza w kontekście wojny na Ukrainie. A przecież wśród wykonawców i oglądających było kilkunastu Ukraińców uczących się w naszej szkole. Zatem, jak zakończyła pani Dyrektor: „Chwała Ukrainie”.

       Czy dzięki takim imprezom nasi uczniowie lepiej będą znać historię i kulturę oraz własne korzenie? Czy poniosą w sercu swoją ojczyznę dokądkolwiek się udadzą? Organizatorki (panie: Ewa Wojtaś, Barbara Borek-Witkowska, Katarzyna Adamek, Elżbieta Taborek) mają nadzieję, że taki sposób nauczania patriotyzmu i obchodzenia rocznic narodowych jest najlepszy i najskuteczniejszy, wierzą, że uczniowie będą zawsze w sercu nosić swoją małą i wielką ojczyznę.                                                      

       Wszystkim występującym i organizatorkom serdecznie gratulujemy.

       "Pytasz się, synu, gdzie jest i jaka?
       W niewymierzonej krainie leży.
       Jest w każdym wiernym sercu Polaka,
       Co o nią walczył, cierpiał i wierzył

      • Podsumowanie Miesiąca Bibliotek Szkolnych 📚📚📚

      • Przez cały październik w naszej szkolnej bibliotece trwały różne zabawy i konkursy, a teraz nadszedł czas na podsumowanie i nagrody!

       Na naszym jesiennym drzewku🌳czytelniczym  znalazło się bardzo wiele, kolorowych🍁🌿🍂 liści  – czerwonych, żółtych oraz zielonych.  Najwięcej było listków czerwonych, przyklejonych przez uczniów klas 1-3, co świadczy o tym, że naszym najmłodszym klasom zabawa podobała się najbardziej!  Ale także uczniowie starszych klas oraz nauczyciele chętnie brali w niej udział.

       W konkursie literackim✍️✍️✍️ „Czytanie dla pokoju” jury w składzie mgr Magdalena Pastuszka – Fuks nauczyciel języka polskiego oraz mgr Joanna Kral nauczyciel bibliotekarz przyznało dwa równorzędne wyróżnienia, które otrzymują uczennice:Natasza N. z klasy 8B oraz Agata W. z klasy 8A dziewczynom serdecznie gratulujemy!!!

       W zabawie pt.: „Czytelniku policz kasztany w słoiku” 🌰🌰🌰 również udało się wyłonić zwycięzców – osoby, które najlepiej oszacowały liczbę kasztanów umieszczonych w dużym słoiku.Komisja, w skład której weszli przedstawiciele samorządu uczniowskiego z klasy 6B, przeliczyła dwukrotnie zawartość słoika i stwierdziła co następuje:W słoiku znajdowało się 205 kasztanów.Najbliżej prawidłowego wyniku był Szymon L. z klasy 5a, który szacował liczbę kasztanów na 203 🙂. Kinga S. z klasy 4b zaproponowała liczbę 200, natomiast Maja U. z kl. 7a wskazała liczbę 199.Wymienionym uczniom serdecznie gratuluję bystrego oka i oczywiście szczęścia, a wszystkim pozostałym dziękuję za udział w kasztanowej 🌰 zabawie!!!

       Następny miesiąc bibliotek już za rok , a ja zapraszam całą społeczność szkolną do wspólnej zabawy już dziś!

      • Dzień Pluszowego Misia

      • Fundacja Mam Marzenie z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia organizuje zbiórkę nowych pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla pacjentów oddziałów onkologicznych w całym kraju. Zebrane dary zostaną 25 listopada przekazane do szpitali dziecięcych w całym kraju.

       Podopieczni Fundacji Mam Marzenie bardzo często w trakcie pierwszego spotkania z wolontariuszami, tulą się do swoich ulubionych maskotek i chwalą się nimi. Zdarza się, że pluszowe maskotki pomagają w przełamaniu pierwszych lodów i poznanie dziecięcego marzenia. Stąd pomysł na zorganizowanie corocznej zbiórki zabawek w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Misia.

              Bardzo prosimy o włączenie się w szczytną zbiórkę dla dzieci z oddziałów onkologicznych. Tak, jak w poprzednim roku szkolnym zwracamy się  z prośbą o ofiarowanie koniecznie nowych: pluszaków, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla dzieci

       z oddziałów onkologicznych.

              Darowiznę przynosimy do 18 listopada 2022 r. wychowawcy, który przekazuje ją koordynatorowi akcji w naszej szkole – p. Beacie Odrzywołek.

              Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej szczytnej akcji!

        

      • Klasy czwarte naszej szkoły na spektaklu Teatru Kulisy w Miejskiej Bibliotece Publicznej

      • Klasy czwarte naszej szkoły na spektaklu Teatru Kulisy w Miejskiej Bibliotece Publicznej

       Czym jest cyberprzemoc? Jakie mogą być jej skutki? Jak cyberprzemoc wpływa na dzieci i ludzi w ogóle? Jak się przed nią bronić? Jakie konsekwencje ponoszą Ci, którzy stosują hejt w Internecie? Na te i inne pytanie usłyszeli odpowiedź uczniowie klas czwartych, którzy obejrzeli spektakl  profilaktyczny Teatru Kulisy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzezince. Przestawienie było zabawne, ale pouczające.  Po nim aktorzy przeprowadzili prelekcję i rozmowę z czwartoklasistami uświadamiając wszystkim, jak ważna jest umiejętność mądrego korzystania z Internetu. Uczniowie zapamiętali, że nikt nie jest anonimowy w sieci, a dokuczanie innym może źle skończyć się nie tylko dla ofiary, ale przede wszystkim dla internetowego agresora.Godzina dobrej, pouczającej zabawy. Polecamy.

      • Miesiąc Bibliotek Szkolnych

      • Październik - Miesiąc Bibliotek Już ponad połowa Miesiąca Bibliotek Szkolnych za nami. W tym czasie na naszym jesiennym drzewku czytelniczym przybywa pięknych, kolorowych liści 🍂🍁. Uczniowie w różnym wieku próbują oszacować ilość kasztanów 🌰w niemałym słoiku, trwa również konkurs literacki ✍️ dla klas 6-8.Zapraszam wszystkich uczniów do jesiennej zabawy 📚

      • Międzynarodowy Dzień Pokoju 🕊️

      • Klub Szkół UNICEF zaprasza serdecznie do podziwiania wystawy prac plastycznych naszych uczniów, przygotowanej w związku z obchodzonym w naszej szkole w miesiącu wrześniu Międzynarodowym Dniem Pokoju 🕊️ W tym roku, w związku z sytuacją u naszych sąsiadów w Ukrainie, ten dzień nabrał szczególnego znaczenia... 💙💛🕊️Jeszcze przez kilka dni można podziwiać naszą  wystawę  w szkolnym holu, a dla tych, którzy nie mogą jej zobaczyć osobiście, umieszamy kilka zdjęć właśnie tutaj, gdyż prace są przepiękne i - co najważniejsze-niosą bardzo ważne przesłanie ich autorów: PRAGNIEMY  POKOJU NA CAŁYM ŚWIECIE  !!! 🕊️🕊️🕊️Gratulujemy naszym uczniom wspaniałych prac, pomysłów i talentu. Gratulujemy też wrażliwości i  świadomosci w temacie tak ważnym, jak pokój na świecie 🕊️🕊️🕊️ #unicefpolska

       #klubszkolunicef

       #klubmlodychunicef

      • Akcja "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

      • Drodzy Rodzice,

       Oddając elektrośmieci wspieracie naszą szkołę. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bony wymienne na nagrody rzeczowe. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! Do akcji mogą przyłączyć się także firmy i istytucje.

       Uprzejmie informujemy, iż akcja ekologiczna "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci" w naszej szkole będzie trwać od 2-8 listopada. Elektrośmieci można dostarczać w godz. 8-18 (wejście główne).

       https://www.youtube.com/watch?v=k7XoAPrhqu4​​​​​​​

      • Światowy Dzień Mycia Rąk

      • Światowy Dzień Mycia Rąk ustanowiony został przez ONZ w celu uświadomienia
       społeczeństwu na świecie, jak duże znaczenie dla zdrowia i życia ma mycie rąk.
       Wykształcenie prawidłowego nawyku mycia rąk przed jedzeniem i po skorzystaniu z toalety może ocalić więcej istnień ludzkich niż jakakolwiek szczepionka. Badania pokazują, że 70% ludzi nie myje rąk po skorzystaniu z toalety, a 95% nie myje ich prawidłowo. 
       Higiena rąk to najprostsza i jedna z najbardziej skutecznych metod zapobiegania zatruciom pokarmowym, chorobom wirusowym, pasożytniczym i skórnym.
       Zaniedbywanie higieny rąk może być przyczyną zakażeń dróg oddechowych, skóry i
       przewodu pokarmowego.
       Jak myć ręce? Podstawowe zasady:
        myj ręce ok. 30 sekund
        rozpocznij od zmoczenia rąk wodą
        nabierz tyle mydła, aby pokryły całą powierzchnię dłoni
        dokładnie rozprowadź mydło po powierzchni pocierając o siebie rozprostowane dłonie
        pamiętaj o dokładnym umyciu przestrzeni między palcami, grzbietów palców oraz
       okolic kciuków
        na koniec dokładnie opłucz ręce wodą i wytrzyj ręce do sucha jednorazowym
       ręcznikiem
       https://www.gov.pl/web/gis/jak-myc-rece-instrukcja-mycia-rak