• Aktualności

      • Początki państwa polskiego

      • Mamy przyjemność zaprezentować drugi historyczny film, który podczas zajęć świetlicowych nakręciły klasy 3a i 3b pod okiem p. Katarzyny Kuroczki. Film "Początki państwa polskiego" powstał w ramach autorskiej innowacji pedagogicznej p. Kasi "Pokaż mi historię, czyli świetlicowe inscenizacje filmowe jako metoda przygotowania uczniów klas trzecich do nauki historii w klasie czwartej". 

       W projekt zaangażowało się 18 uczniów, których celem było pokazanie Wam historii i zachęcenie do jej zgłębienia. Wiemy, że nasz filmik jest pełen uproszczeń i skrótów, ale w założeniu ma on "zarazić" Was pasją historii, a nie stać się jej wykładem :). 

       W projekcie nieocenioną pomoc okazała p. Kinga Chojnowska, która dzielnie budowała bramę w stylu Biskupina i użyczyła swoich historycznych strojów. Cudownie spisali się Rodzice, dopracowując stroje naszych aktorów, a Mysłowicki Ośrodek Kultury wypożyczył nieodpłatnie wytwornicę dymu.

       Wszystkim za wszystko dziękujemy! I życzymy dużych emocji podczas oglądania naszej pracy :).

      • Prezent z Kancelarii Prezydenta

      • Szanowni Państwo,Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała dzisiaj od Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz od jego małżonki Agaty Kornhauser - Dudy podziękowanie za udział w Narodowym Czytaniu, a także dołączony do niego okolicznościowy egzemplarz "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej z dedykacją Pary Prezydenckiej.W liście Prezydenta czytamy między innymi: "Dzięki Państwa zaangażowaniu klasyka polskiej literatury znów nas wszystkich połączyła (...) Narodowe Czytanie jeszcze bardziej ugruntowało tradycje wspólnej lektury kanonu literatury polskiej, co jest dla nas wielką satysfakcją".Dziękujemy Prezydentowi i jego Małżonce za ten piękny prezent.Wszystkim, którzy w naszej szkole włączyli się w tę akcję serdecznie dziękujemy.#NarodoweCzytanie #NarodoweCzytanie2023 #ElizaOrzeszkowa #NadNiemnem

      • Ogłoszenie wyników Miejskiego konkursu literackiego dla klas 4-8 szkół podstawowych "Moja Szkoła" oraz prezentacja wyróżnionych prac.

      • Konkurs zorganizowany przez p. Joannę Kral i Katarzynę Kuroczkę z okazji 250. rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej oraz miesiąca bibliotek szkolnych. 

       Wyniki:

        

       I miejsce – Marta Sornek, kl. 5b, SP 10 Mysłowice

       II miejsce – nie przyznano

       III miejsce – nie przyznano

       Wyróżnienia:

       Lena Richter, kl. 6b, SP 12 Mysłowice

       Martyna Urbanek, kl. 4a, SP 12 Mysłowice

        

       Uzasadnienia:

       Praca Marty Sornek pt. Moja kosmiczna szkoła to kompleksowa, bardzo kreatywna, spójna uczniowska wizja szkoły przyszłości. Uczennica trafnie i twórczo wprowadza elementy literatury s-f w swoją wizję szkoły. Jej pomysł jest świeży i oryginalny. Równocześnie w subtelny sposób, bardzo delikatnie, wręcz aluzyjnie pokazuje samopoczucie ucznia we współczesnej szkole. Pracę cechuje bogactwo i różnorodność językowa. 

       Praca Leny Richter pt. Klatka schodowa otrzymuje wyróżnienie za oryginalność i ciekawy rys historyczny. Opowiadanie nazbyt skupia się na historii, nie ukazuje natomiast wizji szkoły z punktu widzenia wybranej osoby. Doceniamy jednak oryginalność ujęcia tematu.

       Praca Martyny Urbanek pt. Szkoła przyszłości o dyrektorskiej wizji szkoły zdobywa wyróżnienie za próbę stworzenia wizji szkoły przyszłości z punktu widzenia dyrektora. Praca pomysłowa. Jednak nie jest wizją kompleksową, lecz fragmentaryczną, a relacja dyrektorska jest mało przekonująca.

       W jury zasiadały: p. Barbara Borek-Witkowska, p. Joanna Kral i p. Katarzyna Kuroczka

      • Wycieczka do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach

      • 27 września 2023 r. klasy 3a i 3b wraz z Paniami: Wiesławą Smudą, Beatą Odrzywołek, Barbarą Burkiewicz-Wojdat, Kingą Chojnowską oraz Katarzyną Kuroczką odwiedziły Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Wycieczka była nagrodą ufundowaną przez Muzeum dla uczniów tych klas za nagranie w ramach projektu edukacyjnego "Szkoła Patriotów" filmiku "Inscenizacja Powstań Śląskich".

       Dyrektor MPŚl - Pan dr Andrzej Drogoń - miło zaskoczył uczestników wycieczki, wręczając dodatkowo pamiątkowe wydawnictwo "Symbole polskie. Od orła Piastów Śląskich po godło Rzeczypospolitej Polskiej". Muzeum wydało tylko 150 tych pamiątkowych tablic, a aż trzy przekazano szkole - kl. 3a, 3b i 2b (z której dwie dziewczynki wystąpiły w filmiku). Czwartą tablicę otrzymała p. Kuroczka jako pomysłodawczyni i realizatorka filmu.

       Wycieczka oraz otrzymane tablice pozwoliły nam postawić kolejny krok w naszym projekcie "Szkoła Patriotów". Dzieci zobaczyły również swój filmik na dużym ekranie w Muzeum. Emocji było mnóstwo .

       Bardzo dziękujemy dyrekcji Muzeum Powstań Śląskich za tak miłe przyjęcie i nagrody.

       Pobyt w Świętochłowicach zakończyliśmy wesołą wizytą w lodziarni :).

      • Narodowe Czytanie

      • 12. edycja Narodowego Czytania połączyła Polaków na całym świecie. Wspólnie czytaliśmy "Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

       W piątek 8 września nasza szkoła również wzięła udział w tej niezwykle popularnej i wartościowej akcji czytelniczej, nad którą patronat honorowy objęła Para Prezydencka.

       W ramach wydarzenia otrzymaliśmy z kancelarii Prezydenta pieczęć Narodowego Czytania 2023.

       Udział naszej placówki w tym ważnym wydarzeniu rozpoczęła Pani Dyrektor Mariola Czypionka, która złożyła pamiątkowy stempel na szkolnym egzemplarzu dzieła Elizy Orzeszkowej.

       Uczniowie w tym dniu na wszystkich lekcjach języka polskiego słuchali czytania Prezydenta i Prezydentowej RP oraz czytali samodzielnie fragmenty lektury. Młodsze klasy rysowały obrazki do Legendy o Janie i Cecylii. Były rozmowy o treści tej legendy, jej niezwykłych bohaterach oraz wartości pracy. Poruszany był również temat patriotyzmu.

       Uczestnicy akcji dostali okolicznościowe zakładki z kwiatami nadniemeńskimi, z cytatami z książki oraz z autografami autorki.

       Zapraszamy do fotorelacji z Narodowego Czytania w naszej szkole.

       #narodoweczytanie #nadniemnem

      • "Szkoły pełne talentów" akcja Lidla! Zbierajmy "Talenciaki"!

      •  

       Drodzy Rodzice, drodzy uczniowie, przyjaciele naszej szkoły!

       1 września 2023 rozpocznie się po raz drugi akcja “Szkoły pełne Talentów”, prowadzona przez sklepy Lidl.

       Polega ona na zbieraniu specjalnych kuponów "Talenciaków", które następnie można przekazać na rzecz wybranej szkoły. Jak to bywa w akcjach tego typu, kupony można otrzymać za każde 50 zł wydane na zakupy zawierające co najmniej jeden owoc lub warzywo.

       Oczywiście zależy nam, żeby jak najwięcej tych kuponów trafiło na konto naszej szkoły, ponieważ w zamian za nie będziemy mogli otrzymać wyposażenie lub pomoce dydaktyczne. Zapraszamy do wspierania naszej szkoły w trakcie tej akcji.

       Kupony można przypisać skanując kod QR samodzielnie lub wrzucając je do jednej z urn znajdujących się przy wejściach do szkoły. Więcej informacji na stronie www.lidl.pl/szkoly.

       https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/szkola?partyId=87040014091

      • Wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego: "Różnorodny jest ciekawy!"

      • Miło nam ogłosić, że laureatami konkursu zostali:

       KATEGORIA WIEKOWA 4-10 LAT

       I miejsce- Olga Zajdel (10 lat) , Młodzieżowy Dom Kultury, Żyrardów

       II miejsce- Remigiusz Urbaniak (8 lat), Szkoła Podstawowa nr 2, Rydułtowy

       III miejsce- Laura Tekeli (9 lat), Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. Miarki , Mysłowice

       Wyróżnienie: Hanna Przybyła (9 lat), Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich, Nędza

       KATEGORIA WIEKOWA- 11+

       I miejsce- Ewa Świeny (14 lat), Szkoła Podstawowa nr 27, Bytom

       II miejsce- Sofiia Pankratieva (13 lat), Szkoła Podstawowa nr 4, Kraków

       III miejsce- Maja Sokół (13 lat), Szkoła Podstawowa nr 3, Dębica

       Wyróżnienie - Pola Kurek (14 lat), Szkoła Podstawowa nr 1 im.M.Składowskiej- Curie, Mysłowice

       Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

       Słowa uznania przesyłamy wszystkim uczestnikom konkursu, ponieważ każda z nadesłanych prac była wyjątkowa. Ilość prac przerosła nasze oczekiwania- wymogi formalne spełniło 319 prac i tyle brało udział w głosowaniu.

       Jury konkursu było bardzo zróżnicowane- Prezydenci Miasta- Dariusz Wójtowicz - Prezydent Mysłowic Mateusz Targoś - Zastępca Prezydenta Miasta Mysłowice , Dyrekcja Szkoły, Przewodniczący Rady Rodziców, wybrani nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi a także chętni uczniowie klas młodszych i starszych: łącznie 31 osób. Każda z prac została zakodowana numerem, który należało wpisać na swojej karcie głosowania z przypisaną do niej odpowiednią ilością punktów- od 1 do 5. Każdy z członków Jury mógł wybrać po 5 prac w każdej z dwóch kategorii. Następnie zliczono ilość punktów, które otrzymały poszczególne prace- w ten sposób wyłoniono zwycięzców.

       Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie- oglądanie Waszych prac było wspaniałym doświadczeniem utwierdzającym nas w przekonaniu, że..

       "Różnorodny JEST ciekawy!"

       Zwycięzcy konkursu zostaną poinformowani drogą mailową.Dyplomy oraz nagrody zostaną przesłane pocztą.

        

      •  Bezpieczne wakacje 2023

      • „Bezpieczne wakacje 2023” – za kilka dni nadejdą upragnione wakacje!!!
       Ważne żeby czas odpoczynku, braku obowiązków, nie zwolnił z dbania o swoje bezpieczeństwo. Nie jest ważne gdzie będziecie spędzać ten czas – w górach czy nad morzem, w parku czy nad jeziorem, w mieście czy w lesie, aktywnie czy leniwie, na obozie czy na koloniach – pamiętajcie, że najważniejsze jest to, żebyście wypoczęli i żeby Wasze wakacje były bezpieczne!

       #pssekatowice #bepiecznewakacje 

      • KONKURS FOX 2023

      •  

       Miło nam ogłosić, iż w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego FOX 2023 uczennica klasy 7a, Martyna Michalak, uzyskała dyplom za wynik dobry. Martynie gratulujemy uzyskanego wyniku oraz życzymy sukcesu w kolejnej edycji tego konkursu.

      • II miejsce w Śląskim Konkursie Wiedzy o Chorwacji

      • 🇭🇷7 czerwca uczniowie klasy 7a: Maja Gąsiorek, Oksana Pilarska, Milena Magdziorz i Nikodem Kozieja razem z p. Magdaleną Pastuszką-Fuks odebrali z rąk Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego nagrody za zdobycie II miejsca w Śląskim Konkursie Wiedzy o Chorwacji. Na gali zabrakło piątej laureatki- Martyny Michalak, która w tym czasie walczyła o tytuł Mistrza Województwa Śląskiego w siatkówce dziewcząt. Ufundowane nagrody były miłym zaskoczeniem ! 🤩🥈💵➡️🎧⌚️… 
       Gratulacje uczniom złożyli również Tomislav Vidošević, Ambasador Republiki Chorwacji w Rzeczypospolitej Polskiej oraz Paweł Włodarczyk, Konsul Honorowy Chorwacji. W konkursie wzięło udział ponad 1000 uczniów, więc tym bardziej jesteśmy dumni z naszej młodzieży. 🥳 Gratulujemy! Čestitamo! 😍🤩

      • XVII Międzyszkolny Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego

      • 6 czerwca 2023 uczennice klasy 8b, Izabela Helbin i Hanna Pielecka, reprezentowały naszą szkołę w  XVII Edycji Międzyszkolnego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego,  który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 15 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Szklarskiego w Mysłowicach.  Indywidualnie, Iza zajęła I miejsce, a Hania V miejsce. Wysokie wyniki dziewczyn dały naszej szkole II miejsce. W konkursie udział wzięło 16 uczniów z  9 szkół. Konkurs odbywał się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Mysłowice Dariusza Wójtowicza.

       Dziewczynom gratulujemy wyników, a Szkole Podstawowej nr 15 dziękujemy za zaproszenie.

      • "Cztery zielone słonie"

      • W ramach konkursu " Szkolna Aktywność Fizyczna" uczniowie klasy 2b razem z wychowawczynią Panią Beatą Odrzywołek pokazali, jak odstresowują się na zajęciach lekcyjnych i odzyskują energię do dalszych zajęć.

       Ćwiczenia śródlekcyjne wypełniła pokazana z humorem piosenka "Cztery zielone słonie".


        By zobaczyć nasz film, SKOPIUJ poniższy link i wklej go w okno przeglądarki internetowej. Ze względu na ograniczenia techniczne szkolnej strony internetowej, film jest dostępny na naszym szkolnym Facebook'u.


     • Film konkursowy SP 10: "Szkolna aktywność fizyczna- aktywna przerwa".
      • Film konkursowy SP 10: "Szkolna aktywność fizyczna- aktywna przerwa".

      • Film jest dostępny na naszym szkolnym Facebook'u.

        

       Nasza szkoła uczestniczy w konkursie "Szkolna aktywność fizyczna- aktywna przerwa", którego organizatorami są: Śląski Wojewódzki Inspektorat Sanitarny
       i Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach. Partnerem konkursu jest Śląski Kurator Oświaty w Katowicach.

       Organizacją konkursowej przerwy na terenie naszej szkoły zajęły się Panie: Beata Odrzywołek, Magdalena Pastuszka- Fuks i Barbara Burkiewicz- Wojdat.

       Serdecznie dziękujemy naszym uczennicom klasy 7a za zaangażowanie, poczucie humoru i uśmiech oraz oczywiście za wspaniałe taneczne aktywności!

       Trzymajcie za nas kciuki!