• Aktualności

      • Mikołajki we FlyParku w Jaworznie

      • W ubiegłą środę klasy: 4b, 5a oraz 6a pod opieką p. Agnieszki Balickiej, p. Katarzyny Adamek, p. Magdaleny Pastuszki-Fuks i p. Klaudii Warczek wybrały się na wycieczkę do Fly Parku w Jaworznie. Były to 2 godziny dobrej zabawy połączone z lekcją WF-u. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora uczniowie mogli korzystać z rozmaitych atrakcji, m.in.: różnorodnych trampolin, ścianki wspinaczkowej oraz basenu z gąbkami. Ponadto dzieci spędzały wspólnie czas, grając w koszykówkę na trampolinie oraz wykonując salta i inne akrobacje. Pobyt w parku sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem oraz był okazją do integracji uczniów. Zadowolone dzieci, które można obejrzeć na zdjęciach w poniższej galerii, są dowodem na to, że wyjazd zaliczamy do bardzo udanych ☺ 

      • Pluszaki 5b

      • Lubicie pluszaki?😺🦁🐶🐻🐼🐭🐰🦊 Klasa 5b potrafi zrobić maskotki z pomponów🧶🧵🪄 Zobaczcie jak świetnie sobie poradzili na lekcjach techniki✂️ Brawo 👏👏👏Wy🤩

      • 3a na zajęciach literacko- plastycznych

      • 7 grudnia bieżącego roku klasa 3A uczestniczyła w zajęciach literacko- plastycznych zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Brzezince. Podczas tego spotkania dzieci poznały dalsze przygody bohaterki lektury Karolcia, wykonały prace plastyczne związane z czytana lekturą oraz uczestniczyli w dyskusji na temat Książka przyjacielem człowieka. Dziękujemy pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzezince za gościnę.

      • Dzień Górnika

      • Dziś wyjątkowe święto Dzień Górnika. Z tej okazji uczniowie z klasy 3a w kościele Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Mysłowicach Brzezince wystąpili z krótkim programem artystycznym: recytowali wiersze,śpiewali piosenki o tematyce. górniczej Na koniec uczniowie złożyli życzenia  wszystkim górnikom, no i oczywiście wszystkim Barbarom, które w dniu dzisiejszym  obchodzą swoje imieniny.

      • Andrzejki w bibliotece

      • 29 i 30 listopada dziewczyny z klasy 8a wraz z wychowawcą i bibliotekarzami zorganizowały w bibliotece szkolnej Andrzejki. Można było poczęstować się muffinkami upieczonymi przez ósmoklasistki i przy okazji sobie powróżyć. Uczniowie losowali aforyzmy zaczerpnięte z różnych dzieł literatury światowej, dobre rady, zawody, które będą wykonywać w przyszłości. Oczywiście nie zabrakło też wróżb dotyczących tego, co nas czeka wkrótce oraz imion przyszłych wybranków serca. Najbardziej ujęła organizatorów wróżba, że „moje życie będzie pożyteczne i wartościowe, bo zostanę nauczycielem”. Dzieci najbardziej cieszyły się, gdy wróżba wskazywała, że będą milionerami. Szkoda, że wszystkie te wróżby trzeba traktować z przymrużeniem oka. Dla dziewcząt z 8a brawa za organizację.

      • Andrzejki w 3a

      • Andrzejki to wyjątkowy czas różnych wróżb i zabaw. Z tej to okazji do klasy 3A zaprosiliśmy panią Barbarę Anforowicz-Niklik pracującą w naszej szkolnej bibliotece. Pani Basia zaprezentowała nam fragment z książki "Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści" Renaty Piątkowskiej. Rozmawialiśmy na temat wróżb andrzejkowych występujących w opowiadaniu oraz współczesnych zabawach andrzejkowych. W spotkaniu pani Barbara Anforowicz-Niklik zaplanowała również rozmaite zadania z wykorzystaniem tablicy multimedialnej.

      • Sukces! Całe podium dla naszej szkoły w konkursie "zaprojektuj płaszcz przeciwdeszczowy"

      • Sukces! Całe podium dla naszej szkoły w konkursie "zaprojektuj płaszcz przeciwdeszczowy" organizowanym przez świetlicę Szkoły Podstawowej nr 9. 

       1 miejsce Kinga K. z klasy 2a, 2 miejsce Emilia B. z klasy 1b. Prace przygotowane w ramach zajęć świetlicowych. 3 miejsce Amelia S z klasy 3a. Praca przygotowana w ramach zajęć dodatkowych z wychowawcą. Gratulujemy zwycięzcom!

      • 3a w Muzeum Miasta Mysłowice

      • 30 listopada bieżącego roku klasa 3A wybrała się na wycieczkę do Muzeum Miasta Mysłowice. Tam uczestniczyła w warsztatach naukowych Siała baba mak i sprawnościowych pt. Snajper. Uczestnicząc w tych pierwszych zajęciach dzieci zapoznały się z historią pieczenia chleba, jak również narzędziami jakimi dawniej posługiwali się rolnicy.Biorąc udział w zajęciach Snajper dzieci musiały wykazać się dobrą sprawnością fizyczną.  Na koniec zwiedziliśmy również Centralne Muzeum Pożarnictwa. Wycieczka była bardzo ciekawa i interesująca oraz wzbogaciła naszą wiedzę o wiele nowych faktów z dawnych czasów.

      • „Dziady” cz. II w wykonaniu VII c

      • Na początku listopada uczniowie klasy VII c przedstawili inscenizację II części „Dziadów” Adama Mickiewicza. Przy zapalonych świecach, lampionach i  udekorowanym stole młodzież ukazała sceny z dramatu. Wywoływane przez Guślarza duchy z zaangażowaniem opowiadały swoje historie ku przestrodze żywych. Podczas przedstawienia w tle można było usłyszeć tajemnicze dźwięki skrzypiących drzwi, ognia lub wiatru, co podkreśliło wyjątkowy nastrój ludowego obrzędu.

       Wierzę, że dzięki inscenizacji dramatu uczniowie lepiej zrozumieli i zapamiętali treść utworu. Mam również nadzieję, że pouczenia duchów skłoniły młodzież do refleksji nad istotą człowieczeństwa we współczesnym świecie.

       MPF

      • Klasa 8a w CINiBA i na jarmarku świątecznym w Katowicach

      •   Klasa 8a odwiedziła Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekę Akademicką w Katowicach, by zwiedzić ten bardzo nowoczesny budynek i przekonać się, że czytanie ma sens. Po budynku oprowadzał nas pracownik naukowy, który opowiedział o historii i sposobie działania tej instytucji.  

       CINiBA  to wspólna biblioteka dwóch katowickich uczelni: Uniwersytetu Ekonomicznego i Uniwersytetu Śląskiego, co czyni z niej jedyną tego rodzaju instytucję w Polsce. Jest tzw. biblioteką hybrydową umożliwiającą m.in. gromadzenie i udostępnianie równolegle wszystkich typów dokumentów, niezależnie od nośnika na jakim się znajdują. Zgromadzono tu około 1,5 mln woluminów. Biblioteka została uruchomiona
       w roku 2012, a jej wybudowanie kosztowało 79 453 600,00.

       Każdy może skorzystać z tej biblioteki i jeśli posiądzie kartę czytelnika, może sam się obsłużyć, a książki oddać w tzw. wrzutomatach, nie wchodząc do budynku.

       CINiBA, obok typowej funkcji biblioteki uniwersyteckiej, pełni także rolę miejsca wystaw, spotkań kulturalnych, konferencji naukowych i relaksu, dostępnego dla wszystkich, z czego skwapliwie skorzystali uczniowie w strefie tzw. chilloutu.

       Znający tylko bibliotekę szkolną i miejską  ósmoklasiści przekonali się, że biblioteka może być miejscem pięknym i bardzo ciekawym architektonicznie.

       Drugą część wyjazdu stanowiło zwiedzenie jarmarku świątecznego na katowickim Rynku. Piękne świąteczne dekoracje, koło widokowe, poruszające się postacie z bajek i wiele innych atrakcji przyciągały uwagę zwiedzających. Niestety, fatalna pogoda nie pozwoliła w pełni cieszyć się urokami tego miejsca.

       Niemniej jednak, wszystkim polecamy taki wyjazd.

      • Głośne czytanie w klasie Ib

      • Dnia 18 listopada dzięki pomocy mamy Pawła Barańczyka w klasie 1b odbyło się głośne czytanie.  Zaproszona mama przeczytała fragmenty Książki Julii Duszyńskiej pt."Cudaczek -Wyśmiewaczek".

       Dzieci z uwagą wysłuchały czytanych fragmentów i żywiołowo wypowiadały się na temat zachowania opisanych dzieci. Zaskoczyła je też fantastyczna postać Cudaczka i stwierdziły, że nigdy nie chciałyby mieć z kimś takim do czynienia. Pierwszaki zostały zachęcone do wypożyczenia wspomnianej książeczki do samodzielnego czytania lub głośnego czytania przez rodziców.

      • Pacynki 3a

      • Wczoraj w klasie 3a w ruch poszły nożyczki, igły, guziki, kolorowe wełny, kordonki. Dzieci pięknie przyozdobiły swoją pacynkę zrobioną ze skarpety. Zapraszam do galerii zdjęć.

      • Warsztaty w WORD w Tychach

      • 24 listopada uczniowie klasy 8a,8b,8c skorzystali z zaproszenia WORD w Tychach

       i uczestniczyli w tamtejszym ośrodku szkolenia kierowców w warsztatach.

       Uczyli się o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy oraz wysłuchali wykładu egzaminatora. Następnie na próbę pisali egzamin na prawo jazdy kategorii AM.

       Zajęcia były bardzo interesujące. Uczniom podobały się zwłaszcza ćwiczenia na symulatorach zderzeń, symulatorach pojazdów jednośladowych, a także możliwość oswojenia się z egzaminem na prawo jazdy.

       Ośrodek zadbał nawet o hojne paczki z żywnością dla uczniów.

       Każdy uczeń dowiedział się też, jakie musi spełnić warunki, by zdobyć prawo jazdy, zwłaszcza kategorii AM, co jest możliwe w przypadku 14-latków.

       Zachęcamy innych ósmoklasistów do skorzystania z takich warsztatów.

      • KLASA IB NA BAJKOWYCH WARSZTATACH

      •  Dnia 23 listopada klasa Ib pojechała na warsztaty do Młodzieżowego Domu Kultury na spotkanie z Panią Bajką w warsztatach pt.: "Ogród bajek". Dzieci bardzo miło spędziły czas słuchając niezwykłych opowieści i robiąc ciekawe prace plastyczne. Część prac była zrobiona z wełny, o której dzieci wiele się dowiedziały. Mogły pracować kredkami z woskiem pszczelim  i sprawdzić, jak radzą sobie w zadaniach indywidualnych i w parach. To był bardzo wartościowo spędzony czas! 😊

      • ZDROWO I KOLOROWO w kl. I b

      • Uczniowie klasy Ib realizując tematykę: Zdrowo i kolorowo wykonali wesołe ludziki i zwierzątka. Tym razem materiałem do pracy były przyniesione owoce i warzywa. Poprzez ich użycie dzieci dowiedziały się, że warzywa i owoce nie są tylko ważnym produktem urozmaicajacym nasze jadłospisy, ale także czymś, co wyzwala  wyobraźnię twórczą uczniów. 

       Zabawa była znakomita, a wytwory pracy pierwszaków znalazły się na dołączonych zdjęciach.

      • Śniadanie daje moc w kl. 3a

      • 9 listopada bieżącego roku klasa 3A przystąpiła do akcji  Sniadanie daje moc. Uczniowie zrobili bardzo dobre sałatki, kanapki ze zdrową żywnością. Na koniec akcji śniadanie daje moc klasa 3A wspólnie zjadła przepyszne, zdrowe śniadanie.