• Aktualności

      • Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami

      • 💙💙💙

       Konkurs ogólnopolski "Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami", zorganizowany przez naszą szkołę w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomosci Autyzmu, cieszył się ogromną popularnością. Wpłynęło do nas 48 prac.

       Komisja konkursowa, pod przewodnictwem Dyrektora szkoły, wytypowała 3 laureatów:

        

       I miejsce wśród autorów z klas I otrzymała

       Nikola Kruzel z SP 13 w Mysłowicach

       I miejsce wśród autorów z klas II otrzymała

       Martyna Kubica z SP 36 w Bielsku Białej

       i I miejsce wśród autorów z klas III otrzymała Maja Bizior z SP 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Mysłowicach.

        

       Dyplomy i nagrody zostaną przeslane pocztą tradycyjną. Pozostali uczestnicy, których prace były równie piękne, otrzymają dyplomy i podziękowania na podane w kartach zgłoszenia adresy e-mail.

       Serdecznie dziękujemy!

       💙💙💙💙 JESTESNY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI  💙💙💙💙

        

      • Festiwal Śląski

      • W piątek 31 marca podsumowaliśmy nasz Festiwal Śląski. Po tygodniach zmagań plastycznych, multimedialnych, recytatorskich i emocjonującej grze terenowej, przyszedł czas na ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, pośpiewanie wraz z „Dyszką” i Panią Katarzyną Adamek śląskich pieśniczek oraz obejrzenie w śląskich strojach i posłuchanie opowieści Pani Teresy Bialuchy i Pani Edyty Cieślik. 

       We wszystkich festiwalowych zmaganiach wzięło udział w sumie 34 uczniów, w tym z klas 1-3 – 20 osób, a z klas 4-8 – 14 osób. Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs recytatorski, na który zgłosiło się 18 młodych recytatorów. Największe emocje wzbudziła gra terenowa dla klas 4-8. Walka o zdobycie wszystkich pięciu kodów QR była niezwykle zacięta ☺.

       Wśród sponsorów nagród znaleźli się: Instytut Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej w Katowicach, Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach oraz prywatni sponsorzy.

       Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom za to, że mogliśmy uhonorować wysiłek dzieci wieloma nagrodami! 

        

       A oto lista nagrodzonych i wyróżnionych uczniów:

       Szkolny Konkurs Plastyczny „Śląska izba” dla klas 1-3

       1. Laura Tekeli, 2a
       2. Martyna Wojdat, 1b
       3. Natalia Noga, 2a

       Wyróżnienia: Sara Prokop, 1b

                              Karolina Piechota, 1a

                              Aleks Plich, 2b

       Nagroda internautów: Laura Tekeli, 2a

        

       Szkolny Konkurs Multimedialny „Mój Śląsk” dla klas 4-8, kategoria mem pozytywny

       Jakub Czogiel, 6b

       Nagroda internautów: Maja Gąsiorek, 7a

        

       Gra terenowa dla klas 4-8

       Martyna Michalak, Milena Magdziorz, 7a

       Wyróżnienia: Hanna Dosta, 5b

                              Ryszard Zehn, 6a

                              Igor Jakubas, 6a

        

       Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji o Śląsku dla klas 1-8

       Kategoria 1-3

       1. Nie przyznano
       2. Emilia Ciesek, kl. 3b

       Błażej Głowacki, kl. 2b

       1. Marcin Sornek, kl. 2a

       Wyróżnienie: Eliza Roncoszek, kl. 1b

       Kategoria 4-8

       1. Nie przyznano
       2. Hanna Kwiecień, kl. 6a

       Maja Gąsiorek, kl. 7a

       1. Aleksandra Kopeć, kl. 6b

       Wyróżnienie: Amelia Smulska, kl. 4a

        

       Do zobaczenia w następnych odsłonach śląskich konkursów!

       Organizatorki: Katarzyna Kuroczka i Joanna Kral

      • 🇭🇷Konkurs wiedzy o Chorwacji 🇭🇷

      • Dzisiaj uczniowie klasy 7a: Maja Gąsiorek, Nikodem Kozieja, Milena Magdziorz, Martyna Michalak oraz Oksana Pilarska wzięli udział w finale Śląskiego konkursu wiedzy o Chorwacji, który został zorganizowany przez Konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie przy współpracy z Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz Uniwersytetem Śląskim.  Pierwszy etap konkursu polegał na przygotowaniu prezentacji multimedialnej dotyczącej Chorwacji. Praca naszych uczniów została wyłoniona spośród 59 prezentacji z całego regionu i trafiła do finałowej piątki! Jak podkreślają organizatorzy mieli twardy orzech do zgryzienia, ponieważ wszystkie prace były nie tylko rzetelne ale również niezwykle interesujące. Finał konkursu odbył się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy o Chorwacji, który miał aż 100 pytań! Poradzili sobie znakomicie 😍 i zdobyli II miejsce 🥳🥳🥳❤️‍🔥Gratulujemy naszym szkolnym kroatystom! 🎉🎊 Byliście wspaniali! 😍Wasze zaangażowanie, wiedza i optymizm są godne podziwu! 😍🇭🇷🥳🇭🇷

      • Etap powiatowy Wielkiej Ligii Czytelników 🏆🏆🏆

      • Dzisiaj Bartek, Mateusz i Marcin pisali kolejny niezwykle szczegółowy test w Wielkiej Lidze Czytelników. Nasi zawodnicy po raz kolejny wykazali się doskonałą znajomością konkursowej lektury. Tym razem była to książka Justyny Bednarek "Smopsy". 

       Chłopaki, trzymamy kciuki! Wyniki już za tydzień, a finał ogólnopolski coraz bliżej 🏆🏆🏆

      • Wyróżnienie Mai Popielas w konkursie Mały OKR

      • Dzisiaj odbyły się regionalne eliminacje konkursu Mały OKR w kategorii „Recytacja klas VII-VIII”. W Instytucie Myśli Polskiej im. W. Korfantego w Katowicach wystąpiło 28 uczniów. Naszą szkołę ponownie reprezentowała Maja Popielas, która urzekła jury i otrzymała wyróżnienie! 🥳😍 Uczennica z niezwykłą wrażliwością i zaangażowaniem wyrecytowała wiersz Wisławy Szymborskiej „Allegro ma non troppo” oraz fragment powieści Ewy Nowak „Kiedyś na pewno”. Wszyscy występujący prezentowali bardzo wysoki poziom, dlatego tym bardziej cieszy nas sukces Mai. Brawo! 😍 To ogromna radość i przyjemność obserwować kolejne wspaniałe osiągnięcia uczennicy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów ! 🍀🥳🥰

      • Mały OKR

      • W ubiegły wtorek 7 marca zakończyły się miejskie eliminacje konkursu Mały OKR. W tym roku przesłuchania ponownie odbyły się na scenie kinoteatru Znicz w Brzezince. Przypomnijmy, że dwie poprzednie edycje, ze względu na pandemię, miały formułę online. Tegoroczne eliminacje trwały dwa dni. Tuż po zakończeniu przesłuchań odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. W kategorii recytacji klas VII-VIII ponownie zwyciężyła Maja Popielas z 8 „c”!🥳🥳🥳 Uczennica zajęła I miejsce w mieście i promocję do regionalnego etapu konkursu, który odbędzie się już niebawem w Instytucie W. Korfantego w Katowicach. W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymała Izabela Helbin z 8 „b”.Gratulujemy dziewczynom wspaniałych osiągnięć! A za Maję mocno trzymamy kciuki podczas kolejnej tury konkursu. Powodzenia! 🍀

      • Listy i rysunki uczniów z Ukrainy dla żołnierzy i medyków

      • Nasi ukraińscy uczniowie pod opieką pań: Beaty Odrzywołek, Magdaleny Pastuszki-Fuks i Olhi Mishchuk napisali listy i wykonali prace plastyczne będące wyrazem wsparcia dla walczących na froncie żołnierzy formacji ukraińskich oraz dla służb medycznych. Akcja, w której wzięli udział uczniowie z nauczycielkami ma na celu podniesienie morale, podtrzymanie na duchu walczących w skrajnie trudnych warunkach żołnierzy formacji takich, jak: armia, gwardia i oddziały terytorialne Ukrainy. Prace i listy uczniów zostały wysłane do Stowarzyszenia Dajemy Radę.

      • Wielka Liga Czytelników

      • Wielka Liga Czytelników Nasza drużyna w składzie: Marcin, Mateusz i Bartek laureatami Wielkiej Ligi Czytelników na etapie powiatowym! Brawa dla Was 👏👏👏🏆 Laureaci etapu zostali uczestnikami VI Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników 🏆🏆🏆Etap wojewódzki konkursu już 28 marca 👍

      • SUKCES naszych uczniów w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE RECYTATORSKIM MAŁY OKR

      • To konkurs z olbrzymimi tradycjami, odbywa się już prawie po raz 70-ty. Nasi uczniowie zawsze w nim startują, czasami odnoszą sukcesy.Dziś odbył się konkurs w kategorii klas 4-6. Żeby wziąć w nim udział uczniowie musieli bezbłędnie opanować wiersz i fragment prozy i w ciągu 5 minut pięknie go powiedzieć. Trzeba odwagi i artystycznego zacięcia, by stanąć na scenie i w obecności aktorskiego jury oraz widzów powiedzieć swój tekst. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Nikt nie odstawał, wszyscy mówili bardzo pięknie. Toteż publiczność z ciekawością oczekiwała werdyktu jury. Z naszej szkoły w konkursie udział wzięli: Amelka Smulska 4a, Błażej Bitniok 4b i Hania Kwiecień 6a. Sukcesem jest już samo wystąpienie, więc na gratulacje zasługują wszyscy uczestnicy, a szczególnie  Hania Kwiecień z klasy 6a, która zajęła miejsce III i Błażej Bitniok z klasy 4b, który pierwszy raz występował na scenie i otrzymał wyróżnienie.Laureaci i uczestnicy otrzymali hojne nagrody.Gratulujemy, gratulujemy, gratulujemy. 

      • Finał Powiatowy Wielkiej Ligii Czytelników

      • Finał Powiatowy Wielkiej Ligii Czytelników 
       W dniu dzisiejszym uczniowie Bartek, Marcin i Mateusz zmierzyli się z testem on-line w finale powiatowym Wielkiej Ligii Czytelników. Chłopcy odpowiedzieli na 150 szczegółowych pytań do książki Emilii Becker pt. "Marcel i czas". 
       Czekamy teraz na wyniki naszych uczniów, a już dziś gratulujemy im świetnej znajomości lektury i udziału w finale.

      • Dzień Języka Ojczystego

      • 21 lutego obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. To bardzo dobra okazja, by przypomnieć o wartości języka dla każdego narodu, a także zastanowić się nad zmianami, jakie zachodzą w języku. Każdy parający się słowem wie, że to nie lada umiejętność, by „odpowiednie dać rzeczy słowo” i mówić tak, „aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”. Niektórym przychodzi to z łatwością, inni muszą ciężko pracować, by poprawnie mówić i pisać po polsku.W ramach obchodów tego dnia uczniowie naszej szkoły wykonali plakaty promujące poprawną polszczyznę, przygotowali i nakleili ortograficzne fiszki w różnych miejscach szkoły, by przypomnieć sobie i innym pisownię trudnych wyrazów, a także napisali Ogólnoszkolne Dyktando przygotowane przez panią Barbarę Borek-Witkowską.Mistrzem Ortografii klas 4-5 został Szymon Helwing (5a), a wicemistrzami Pola Siuda (4a) i Marta Sornek (4b). Tytuł Mistrza Ortografii klas 6-8 zdobyła Zosia Kołodziejczyk (8b), a wicemistrza Iza Helbin (8b) i Milena Magdziorz (7a). Warto zaznaczyć, że o miejscu decydował czasem jeden przecinek.  Gratulujemy znakomitej znajomości niełatwej polskiej ortografii. Zwycięzcy otrzymają nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i organizatorów Dnia Języka Ojczystego w szkole - panie Witkowską i Kral. 

      • ALFIK MATEMATYCZNY WYNIKI✒️

      • 📐ALFIK MATEMATYCZNY WYNIKI✒️ 📈Dnia 23 listopada 2022 roku w naszej szkole odbył się konkurs Alfik Matematyczny. Brało w nim udział 24 uczniów klas 1-8. 🏆Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymali:Marcin S. kl.2 (4 miejsce w województwie)Mateusz T. kl.2 (19 miejsce w wojewodztwie)Maciej R. kl.6 (4 miejsce w województwie)Martyna M. kl.7 (2 miejsce w województwie) 🏅Dyplom uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w klasie otrzymali:Anastazja H. kl.1Nikola K. kl.2Kacper Z. kl 4Szymon H. kl.5Zofia K. kl.8Wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

      • Realizacja programu ,,Smak życia, nowe narkotyki nowe zagrożenia”

      • Realizacja  programu ,,Smak życia, nowe narkotyki nowe zagrożenia” . Uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami sanepidu, którzy dostarczyli młodym ludziom podstawowych informacji na temat ,,dopalaczy” i zagrożeń wynikających z ich używaniem oraz zwiększenia ostrożności na kontakty z tymi produktami. Uczniowie mogli za pomocą okularów symulacyjnych przekonać się,  jaki wpływ na sprawność psychomotoryczną wywiera stężenie alkoholu we krwi, jak również zażycie dopalaczy.

      • 4a na warsztatach teatralno-filmowych w MOK w Brzezince

      •   11 stycznia uczniowie klasy 4a uczestniczyli w warsztatach teatralno- filmowych w MOK w Brzezince. Podczas bardzo ciekawie poprowadzonych warsztatów teatralnych poznali scenę, kulisy, dowiedzieli się, jak powstaje przedstawienie. Nauczyli się nazw zawodów związanych z teatrem, a następnie sami wcielili się w animatorów lalek w teatrze. Okazało się, że nie tak łatwo animować bałwanka. Następnie sami przygotowali postać do spektaklu domowego -może się przyda na ferie?Podczas zajęć filmowych poznali historię kina, gdyż w Brzezince jest założone w 2019 roku Mini-Muzeum Kina. Zgromadzono tu eksponaty przybliżające historię kina i jego dzieje do współczesności. Stare projektory, telewizory, kamery, aparaty, a nawet maszyna do pisania przykuwały uwagę współczesnych uczniów, którym dziś wystarczy smartfon, by zrobić dobrej jakości zdjęcie czy krótki film. Dzieci mogły wszystkiego dotykać, a przewodnik z cierpliwością objaśniał tajniki sztuki filmowej od strony technicznej. Warto uczestniczyć w tych zajęciach. Polecamy.